sobota, 27 kwietnia, 2024

par. 27 ust. 1 i par. 28 ust. 1 rozporządzenia

Home Forum Sektory Samorządy par. 27 ust. 1 i par. 28 ust. 1 rozporządzenia

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Autor
    Wpisy
  • #19866
    betix
    Uczestnik

    Witam,
    mam pytanie: czy to nie jest powielanie czynności już wcześniej wykonanych? Mam na myśli te dwa przepisy określone w temacie tego wątku.
    Kierownik komórki audytowanej wyznacza osoby odpowiedzialne za realizację zaleceń, ustala sposób i termin ich realizacji – powiadamiając o tym pisemnie audytora i kierownika jednostki – to par. 27 ust.1
    Następnie audytora występuje do audytowanych o informację na temat działań podjetych w celu realizacji zaleceń i stopnia ich realizacji – to par. 28 ust. 1
    Czy nie uważacie, że to jest dublowanie już wykonanych czynności (szczególnie w przypadku podjętych działań) bo moze nowym elementem w par. 28 w stosunku do par. 27 jest informacja o stopniu relalizacji zaleceń?

    #19868
    kikcloud
    Uczestnik

    Moim zdaniem pierwsze to obiecanki cacanki, a drugie to właściwy wykon 😀

    #19869
    betix
    Uczestnik

    Sposobem na „cacanki” są czynności sprawdzające. Według mnie za dużo tych formalności.

    #19874
    kules
    Uczestnik

    Te dwa przepisy nie są dublowaniem.
    Pierwszą informację kierownik przekazuje tobie w 14 dni od otrzymania sprawozdania i pisze co, kto i do kiedy zrobi – przedstawia zamierzenia.
    Drugi przepis dotyczy faktycznego wykonania i o informację na ten temat występujesz ty do kierownika po upłynięciu terminu, który wskazał w pierwszej informacji – ma ci odpowiedzieć konkretnie co zrobił.
    Jeśli uznasz, że faktyczne wykonanie nie jest zgodne z zamierzeniami i nie odpowiada na twoje zalecenia to możesz zrobić czynności sprawdzające.

    #19876
    betix
    Uczestnik

    Tak stoję na stanowisku, że lepiej iść i sprawdzić wykonując w ten sposób „2 w 1” – niepotrzebna papierologia.

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.