niedziela, 7 sierpnia, 2022

Pilne audytor – likwidator?? Straż Miejską

Home Forum Sektory Samorządy Pilne audytor – likwidator?? Straż Miejską

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #21547
  jadtra
  Uczestnik

  Pilne Czy audytor wewnetrzny może przeprowadzić likwidację Straży Miejskiej gdy już jest podjęta uchwała i niedługo rozpocznie się termin likwidacji? Taką pracę chcą mi powierzyć. Oczywiście najpier zadano mi pytanie czy mogę to zrobić. Mój szef nie chce aby to było niezgodne z przepisami dlatego zadają to pytanie. Prosze o koleżeńską pomoc z udokumentowaniem przepisami.
  Mam fajnego szefa ale w jst jest mało pracowników no i sami wiecie jakie są teraz czasy…

  #21549
  dorotab
  Uczestnik

  Cześć. Skłaniałabym się ku twierdzeniu, że nie. Można się posiłkować interpretacjami MF, że audytor nie może podejmować działań mających związek z działalnością operacyjną jednostki. Przecież możesz chcieć przeprowadzić audyt poprawności przeprowadzenia likwidacji Straży.

  #21550
  jadtra
  Uczestnik

  Wyjaśniłam, ze nie mogę być „współlikwidatorem” straży Argumentowałam działalnością operacyjną!! Zostałam zrozumiana. Mam tylko służyć pomocą-doradczą ??? Może być 😀 Martwiłam się, że moje wyjaśnienie nie znajdzie zrozumienia ze strony szefa dlatego prosiłam o koleżeńską pomoc.
  Szukam materiału dot. procedur likwidacji jednostki organizacyjnej w internecie.

  #21551
  123456
  Uczestnik

  Witam i wyrażam swoją ocenę . Jeśli kierownik jednostki zechce obowiązki likwidatora powierzyc audytorowi , to może zronić to prawnie . przenoszć audytora drogą służbową do pełnienia innych niż audytowe obowiązków i zaznaczyć za wyłącza z pracy audytora na wskazany okres. Do tych czynności winno być Zarządzenie kierownika jednostki . Nadmieniam , że czynności związane z likwidacją mogą potrwać długo . Pewne procesy są niezależne od nas . A przywrócić pracę audytora jak się zakończy proces likwidacji – może potrwać któryś miesiąc ??

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.