piątek, 26 kwietnia, 2024

Pilne audytor – likwidator?? Straż Miejską

Home Forum Sektory Samorządy Pilne audytor – likwidator?? Straż Miejską

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
  • #21547
    jadtra
    Uczestnik

    Pilne Czy audytor wewnetrzny może przeprowadzić likwidację Straży Miejskiej gdy już jest podjęta uchwała i niedługo rozpocznie się termin likwidacji? Taką pracę chcą mi powierzyć. Oczywiście najpier zadano mi pytanie czy mogę to zrobić. Mój szef nie chce aby to było niezgodne z przepisami dlatego zadają to pytanie. Prosze o koleżeńską pomoc z udokumentowaniem przepisami.
    Mam fajnego szefa ale w jst jest mało pracowników no i sami wiecie jakie są teraz czasy…

    #21549
    dorotab
    Uczestnik

    Cześć. Skłaniałabym się ku twierdzeniu, że nie. Można się posiłkować interpretacjami MF, że audytor nie może podejmować działań mających związek z działalnością operacyjną jednostki. Przecież możesz chcieć przeprowadzić audyt poprawności przeprowadzenia likwidacji Straży.

    #21550
    jadtra
    Uczestnik

    Wyjaśniłam, ze nie mogę być „współlikwidatorem” straży Argumentowałam działalnością operacyjną!! Zostałam zrozumiana. Mam tylko służyć pomocą-doradczą ??? Może być 😀 Martwiłam się, że moje wyjaśnienie nie znajdzie zrozumienia ze strony szefa dlatego prosiłam o koleżeńską pomoc.
    Szukam materiału dot. procedur likwidacji jednostki organizacyjnej w internecie.

    #21551
    123456
    Uczestnik

    Witam i wyrażam swoją ocenę . Jeśli kierownik jednostki zechce obowiązki likwidatora powierzyc audytorowi , to może zronić to prawnie . przenoszć audytora drogą służbową do pełnienia innych niż audytowe obowiązków i zaznaczyć za wyłącza z pracy audytora na wskazany okres. Do tych czynności winno być Zarządzenie kierownika jednostki . Nadmieniam , że czynności związane z likwidacją mogą potrwać długo . Pewne procesy są niezależne od nas . A przywrócić pracę audytora jak się zakończy proces likwidacji – może potrwać któryś miesiąc ??

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.