piątek, 26 kwietnia, 2024

Plan NIK 2013

Home Forum Sektory Samorządy Plan NIK 2013

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
  • #22937
    audytj
    Uczestnik

    Jest plan pracy NIK na 2013. Czy ktoś może podpowiedzieć jakim kluczem posługują się przy wyborze jednostek do kontroli? Jeżeli w planie dla danej delegatury są określone tematy to tylko w tych tematach jednostka będąca w danym woj. może być sprawdzana, czy w tematach przypisanych innym delegaturom też. Wydaje mi się, że oba te warianty trzeba brać pod uwagę.

    #22938
    terka
    Uczestnik

    Nie. Jeżeli temat jest przypisany do danej delegatury, to tylko taki temat realizuje dana delegatura.
    Co więcej, nie mogą rozszerzać tematu, tj. wychodzić poza zakres. Wiem to na pewno, bo to przerabialismy:wink:

    Co do wyboru jednostek nie podpowiem, bo na 100% nie wiem. Jeżeli jednak pracujesz w jakiejś duzej jednostce, np. realizującej w największym stopniu w województwie jakieś zadanie, to prawie pewne, że raczej przyjdą do takiej jednostki, niż do małej.

    #22943
    sabcia
    Uczestnik

    zawsze może być kontrola doraźna:smile:

    Czasem delegatura przeprowadza kontrole, a potem kontynuują temat inne – zgodnie z przetestowanym programem. Generalnie wydaje mi się że nie można podważyć kontroli tylko dlatego że jej w planie nie ma:smile: Zakres – tak (w stosunku do upoważnienia). Potwierdzam, ze trzeba na to zwracać uwagę.

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.