środa, 14 kwietnia, 2021

plany zakupów

Home Forum Sektory Wojskowe Jednostki Budżetowe plany zakupów

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #15174
  ela
  Uczestnik

  w jaki sposób w waszych jednostkach dokonuje się zmian w planie zakupów? w mojej odręcznie dopisuje/nanosi się zmiany po pobraniu z księgowości po zakończeniu danego miesiąca wydruków wg paragrafów wydatków, zmiany te w ciągu danego roku nanoszone są na zatwierdzony przez dowódcę pod koniec roku (np. 2007) na rok następny (np 2008) planie; czyli wszystkie zmiany nanosi się po fakcie dokonania zakupu i opłacenia zobowiązania, na zatwierdzonym wcześniej dokumencie;
  uważam że jest to nieprawidłowe, proszę o pomoc jak powinno prawidlowo nanosić się powyższe korekty?

  #15186
  scypion
  Uczestnik

  Może to pomoże: (UoR)

  Art. 25. 1. Stwierdzone błędy w zapisach poprawia się:
  1) przez skreślenie dotychczasowej treści i wpisanie nowej, z zachowaniem czytelności błędnego zapisu, oraz podpisanie poprawki i umieszczenie daty; poprawki takie muszą być dokonane jednocześnie we wszystkich księgach rachunkowych i nie mogą nastąpić po zamknięciu miesiąca lub
  2) przez wprowadzenie do ksiąg rachunkowych dowodu zawierającego korekty błędnych zapisów, dokonywane tylko zapisami dodatnimi albo tylko ujemnymi.
  2. W razie ujawnienia błędów po zamknięciu miesiąca lub prowadzenia ksiąg rachunkowych przy użyciu komputera, dozwolone są tylko korekty dokonane w sposób określony w ust. 1 pkt 2.

  #15314
  j
  Uczestnik

  korekta ma byc przed zakupem

  #15320
  audytor-jw
  Uczestnik

  witam,
  u nas jest coś na wzór „komisji budżetowej”, tzn. jeżeli jest potrzeba zmiany planów (przeniesienia pomiędzy paragrafami) wstępnie porozumiewają się w tym szefowie służb, gdy już coś ustalą między sobą, zwołuje się odprawę, w której uczestniczy min. główny księgowy i „wstępnie” akceptuje zmiany, oczywiście ostateczna decyzja należy do dowódcy. Szefowie służb robią korekty planów i przekazują do księgowości, finanse sprawdzają czy się zgadza z ich dokumentami. Jeżeli wpływa faktura, a wydatku nie ma w planie księgowość odrzuca do czasu dokonania zmiany. W praktyce zdarza się tak, że po akceptacji zmiany planu korekty ze służb czasem nie docierają do księgowości, i trzeba się opierać na ustaleniach z odprawy (finanse same nanoszą zmiany w swoich dokumentach).
  pzdr

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.