piątek, 26 kwietnia, 2024

Pożądany okres prowadzenia działalności

Home Forum Sektory Samorządy Pożądany okres prowadzenia działalności

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
  • #15291
    Anonim
    Nieaktywny

    Witam
    Abstrahując trochę od tematu zmiany uofp, mam takie małe zagadnienie do rozważenia. Zamawiający podał w SIWZ warunek, iż „pożądany termin prowadzenia działalności wynosi 3 lata”. W sprawozdaniu napisałam, że taki zapis może naruszać zasadę równości wykonawców. Jednostka odpowiedziała, że pożądany, nie znaczy wymagany i miało to chronić interes zamawiającego z uwagi na większe doświadczenie.
    Zastanawiam się teraz, co im odpisać, ogarnęły mnie wątpliwości.
    Co o tym myślicie?
    Pozdr

    #15295
    dorotab
    Uczestnik

    Cześć. Wydaje mi się, że taki zapis w sprawozdaniu może się znaleść w kontekscie potencjalnego ryzyka wniesienia protestu na treść SIWZ przez wykonawców, ktorzy prowadzą działalność krócej niż „pożądany” okres 3 lat. Ponadto można wskazać, aby nie zamieszczać w SIWZ treści, które pozostają bez wpływu na ocenę ofert a mogą jedynie wprowadzać w błąd potencjalnych wykonawców, w konsekwencji przedłużyć postępowanie o czas konieczny na wyjaśnienie treści SIWZ.
    Miałam podobny przypadek z pożądanym terminem realizacji zamówienia. Pożądany czyli jaki. Zaleciłam wpisanie konkretnego terminu, tym bardziej, iz termin wykonania nie wpływał na ocene ofert, podobnie jak w przypadku o którym piszesz.

    #15299
    Anonim
    Nieaktywny

    Dzięki, mam właśnie podobne zdanie. 🙂

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.