czwartek, 17 czerwca, 2021

Pożądany okres prowadzenia działalności

Home Forum Sektory Samorządy Pożądany okres prowadzenia działalności

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #15291
  Anonim
  Nieaktywny

  Witam
  Abstrahując trochę od tematu zmiany uofp, mam takie małe zagadnienie do rozważenia. Zamawiający podał w SIWZ warunek, iż „pożądany termin prowadzenia działalności wynosi 3 lata”. W sprawozdaniu napisałam, że taki zapis może naruszać zasadę równości wykonawców. Jednostka odpowiedziała, że pożądany, nie znaczy wymagany i miało to chronić interes zamawiającego z uwagi na większe doświadczenie.
  Zastanawiam się teraz, co im odpisać, ogarnęły mnie wątpliwości.
  Co o tym myślicie?
  Pozdr

  #15295
  dorotab
  Uczestnik

  Cześć. Wydaje mi się, że taki zapis w sprawozdaniu może się znaleść w kontekscie potencjalnego ryzyka wniesienia protestu na treść SIWZ przez wykonawców, ktorzy prowadzą działalność krócej niż „pożądany” okres 3 lat. Ponadto można wskazać, aby nie zamieszczać w SIWZ treści, które pozostają bez wpływu na ocenę ofert a mogą jedynie wprowadzać w błąd potencjalnych wykonawców, w konsekwencji przedłużyć postępowanie o czas konieczny na wyjaśnienie treści SIWZ.
  Miałam podobny przypadek z pożądanym terminem realizacji zamówienia. Pożądany czyli jaki. Zaleciłam wpisanie konkretnego terminu, tym bardziej, iz termin wykonania nie wpływał na ocene ofert, podobnie jak w przypadku o którym piszesz.

  #15299
  Anonim
  Nieaktywny

  Dzięki, mam właśnie podobne zdanie. 🙂

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.