piątek, 5 marca, 2021

Podpisy

Home Forum Pomysły pomysly Podpisy

Oglądasz 14 wpisów - 1 z 14 (wszystkich: 14)
  • Autor
    Wpisy
  • #324
    Anonim
    Nieaktywny

    kto powinien podpisywać raport z audytu (sprawozdanie końcowe) na pewno audytorzy i kierownik Komórki Audytu ale czy też kierownik komórki (-ek) audytowanych lub kierownik jednostki sektora finansów publicznych (zatwierdzenie). Ewentualnie czy i kto powinien parafować każdą stronę?

    #325
    dareks
    Uczestnik

    kierownik komórki audytowanej nie musi a kierownik jsfp z regoly nie podpisuje.
    Parafuje ten co odpowiada za akta audytu czli koordynator zadania audytowego

    #330
    olivkova
    Uczestnik

    podpisuje autor dzieła czyli audytor prowadzacy zadanie/ koordynator zadania audytowego. U mnie w pracy dodatkowo kierujacy komorka audytu parafuje ale to chyba nie jest konieczne. Przy zalozeniu ze audytor jest niezalezy nielogiczna bylaby sytuacja, w ktorej raport wymagalby podpisow audytowanych. pozdrawiam 🙂

    #337
    Anonim
    Nieaktywny

    A co z zaleceniem Min Fin zapisanym w podręczniku audytu str.40 cyt.:” Osoby oraz/lub kierownik odpowiedzialny za komórkę poddaną audytowi również podpisują sprawozdanie końcowe dla potwierdzenia, że jego treść została im przedstawiona i że otrzymali jeden egzemplarz tego sprawozdania”?

    #338
    dareks
    Uczestnik

    Co ministerstwo Finasów w podreczniku chciało na stronie 40 zalecić to chyba samo nie bardzo wie Jednak Rozporzadzenie Rady Ministrów w paragrafie 19 w punktach od 1 do 4 jest jednoznaczne Kto musi podpisac sprawozdanie.
    Czyli my z Oliwkawą mamy rację.
    Podrzecznik MF musi być zgodny z obowiazujacym prawem

    #339
    Anonim
    Nieaktywny

    Rozporządzenie mówi o wymogach ogólnych, szczegóły mogą być zapisane w wewnętrznych procedurach.

    #340
    Anonim
    Nieaktywny

    na str. 44 podręcznika MF (który jest koordynatorem audytu w JSFP z art.35o UFP) jest napisane – Akta audytu mogą zostać zamknięte po zatwierdzeniu końcowego sprawozdania z przeprowadzenia audytu przez Kierownika danej JSFP.

    #341
    olivkova
    Uczestnik

    Dwie kwestie: pierwsza: podręcznik to jedynie wytyczne, zatem zapisy znajdujące się tam nie mają charakteru obligatoryjnego. Rozporządzenie proceduralne (i to jest prawo powszechnie obowiązujące) mówi o podpisach audytorów uczestniczących w zadaniu audytowym. Autorom podręcznika zapewne szło o potwierdzenie, że audytowany dostał sprawozdanie i zna jego treść. Natomiast podpis na dokumencie to jedynie jedna z wielu form takiego potwierdzenia. Ja zawsze przekazuje sprawozdanie oficjalnym pismem i biore potwierdzenie z sekretariatu komorki audytowanej.
    Druga kwestia: jeśli cos można zrobic prościej to jestem zwolenniczka upraszczania. Ileś tam podpisow na dokumencie wydluza tylko proces realizacji zadania audytowego. poza tym co z tego ze audytowany podpisze jak jeszcze w ciagu dwóch tygodni od przekazania ostatecznego sprawozdania może zgłosić uwagi?? Sprawe chyba powinny rozstrzygnąć wewnętrzne procedury audytu w danej jsfp.
    🙂

    #360
    Anonim
    Nieaktywny

    wg rozporządzenia nie trzeba numerować stron ani ich parafować ale robimy to w innym celu – porządku i wyeliminowania ryzyka pojawienia się innych wersji poszczególnych stron

    #361
    olivkova
    Uczestnik

    Oj użytkowniku „sczepi”, albo masz inną wersję rozporządzenia, albo nie doczytałeś/łaś tego co trzeba 😉 (przypominam, że rozporządzenie proceduralne to materiał obowiązkowy do egzaminu na aw) . Ze swojej strony gorąco polecam lekturę parafrafu 14 ust. 3. przedmiotowego rozporządzenia 🙂
    W poprzednim poście, może nie widać tego dokładnie – więc uściślam – chciałam zaznaczyć, że zapisy rozporządzenia to absolutne minimum, to co robimy ponadto powinno być efektem działań zdroworozsądkowych, ułatwiających nam pracę.

    #363
    dareks
    Uczestnik

    chciałam zaznaczyć, że zapisy rozporządzenia to absolutne minimum, to co robimy ponadto powinno być efektem działań zdroworozsądkowych, ułatwiających nam pracę.

    Zgoda ze minimum ale moim zdaniem własnie w drodze uproszczenia procedur niezwiekszałbym znacznie tego minimum.U mnie w firmie wymogłem zapisy odnoscie numerowania stron w instrukcjui kancelaryjnej a procedury audytu odnoaszą sie do wskazanych paragrafów instrukcji

    #378
    Anonim
    Nieaktywny

    Rozporządzenie to minimum a szczegóły powinny być w procedurach.Sposób numerowania i parafowania to tylko niektóre szczegóły – mogę ich wymienić więcej:glosariusz, załączniki, aneksy czy różne rodzaje ramek.Też uważam, że powinny one pomagać i czemuś służyć.
    PS.Olivkowa – indywidualne wątpliwości proponuję mailem.

    #379
    Anonim
    Nieaktywny

    W Załączniku nr 5 do „Podręcznika audytu systemów zarządzania i kontroli dla funduszy strukturalnych” (Komisja Europejska, Bruksela, wersja 27.11.03) jest „Przykład standardowego raportu z audytu” i na końcu po podpisach audytorów jest miejsce na „Zatwierdzono przez (kierownik jednostki)”.

    #381
    olivkova
    Uczestnik

    Sczepi, mailem? Według mnie nie po to jest to forum i problem postawiony przez ZUM aby poszczegolni uzytkownicy wymieniali sie opiniami mailem. Wybacz ale zupełnie inaczej rozumiem idee tego miejsca.
    Poza tym zauwaz, ze miejsce to odwiedzaja osoby przygotowujace sie do egzaminu zatem wszelkie bledne sformulowania typu „wg rozporz±dzenia nie trzeba numerować stron” nalezy wedlug mnie korygowac i prostowac tam gdzie sie one pojawily.
    Jesli urazilam to przepraszam nie to bylo motywem mojego postu.

Oglądasz 14 wpisów - 1 z 14 (wszystkich: 14)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.