piątek, 26 kwietnia, 2024

podpisywanie umów z wykonawcą

Home Forum Sektory Samorządy podpisywanie umów z wykonawcą

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Autor
    Wpisy
  • #17705
    k-asiek
    Uczestnik

    a ja mam do was prośbę o info jak u was rozwiązany jest problem przeprowadzania zamówień przez zespoł na rzecz szkoł. Mój zespół już w statucie ma wymienione prowadzenie spraw związanych z remontami w szkołach. Mam natomiast dylemat, czy w związku z tym dyrektor zespołu ma prawo podpisac umowę z wykonawcą za dyrektora, a umowy zawierać pomiędzy wykonawcą a zespołem. Moim zdaniem powinno być w umie konkretna szkoła jako zamawiający i podpis dyrektora, bez względu na to kto przeprowadzał postępowanie. W świetle uofp i pzp kierownikiem zamawiającego jest osoba zarządzająca jednostką udzielającą zamówienia i jest tu w tym przypadku dyrektor szkoły. Natomiast inną kwestią jest upoważnienie zespołu do przeprowadzania postępowania o zamówienie. Tylko nie wiem jak to prosto zrobić, w formie upowaznienia dyrektora szkoły na konkretne zamówienia czy wogóle na przygotowywanie i prowadzenie postępowania. A jak u was jest to rozwiązane?

    #17710
    k-asiek
    Uczestnik

    Oj nikt nie chce wypowiedzieć sie tym temacie? Liczyłam na jakiś odzew gdyż jestem w trakcie audytu w zespole na ten temat.

    #17714
    dota
    Uczestnik

    Masz rację, tak powinno być. Ale przepisy swoje a życie swoje. W praktyce często kasa na remonty czy inwestycje jest w planie finansowym obsługi, (co władze uważają za bezpieczniejsze) i dlatego jest jak jest.

    #17715
    am
    Uczestnik

    U nas pieniądze na duże remonty i inwestycje są planowane i wydatkowane przez wydział inwestycji w Urzędzie, bo właścicielem budynków jest Gmina a jednostki mają to tylko w użyczeniu. W związku z tym działają przepisy KC – użyczający i biorący w użyczenie. A szkoły mają oczywiście remonty i inwestycje ale w mniejszym zakresie. Nie robi tego Zespół

    #17727
    k-asiek
    Uczestnik

    Mój dylemat związany jest z tym, że pieniądze są planach finansowych szkoły, a dyrektor zespołu przeprowadza remonty na rzecz szkół oraz podpisuje umowy z wykonawcami , gdzie zamawiającym jest wskazany zespoł (a nie szkoła, w której ten remont jest robiony). Dziękuję za odpowiedzi. Może jeszcze ktoś ma jakieś sugestie?

    #17728
    ewamich20
    Uczestnik

    Proponuję sprawdzić zapisy w statucie szkoły i zespołu, być może Rada tak postanowiła Może też wynikać z innych uchwał Rady

    #17736
    123456
    Uczestnik

    Sprawdź , czy dyrektor Zespołu posiada w aktach osobowych upoważnienie od Zarządu Powiatu lub wójta ,burmistrza prezydenta do zaciągania zobowiązań finansowych – wszelkich , w ramach przyznanego budżetu . Jeśli tak to można przyjąc, Ale jeśli nie to moim zdaniem kierownik jednostki , a zespół zgodnie z art. 18 ust 2 pzp może przygotować całośc postepowania , natomiast kierownikiem zamawiającego jest dyrektor szkoły i jemu przypisane są obowiązki zaciągania zobowiązań . Ale należy zwrócić uwagę na wewnętrzne procedury i regulaminy obowiązujące w jednostce , jeśli są rozbieżne należy niezwłocznie zalecić ich poprawienie zgodnie z przepisami.

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.