piątek, 26 kwietnia, 2024

POKL koorydator i pełnomocnictwo

Home Forum Fundusze unijne Fundusze unijne POKL koorydator i pełnomocnictwo

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
  • #19354
    jadtra
    Uczestnik

    Mam pytanie czy w okresie od 01.09.2009 do 24.09.2009r. Koordynator projektu powinien posiadać pełnomocnictwo uzyskane od Burmistrza do między innymi podpisywania umów w imieniu Gminy przy zatrudnieniu osób na umowę zlecenie. Dostałam odpowiedź od Radcy , że nie!
    Dalej temat sprawy.
    W umowie zlecenia z 01.09.2009 zapisano koordynatorowi projektu POKL 09.01.01. … organizowanie biura, rekrutację i zatrudnianie niezbędnej kadry dla realizacji projektu itd .
    Koordynator w imieniu Burmistrza zawarł dwie umowy zlecenia z datą 01.09.2009r. na okres 1,5 m-ca.
    Umowa o dofinansowanie projektu została podpisana z Gminą dopiero 25.09.2009 i z 25.09.2009 Koordynator projektu dostał od burmistrza Pełnomocnictwo dla potrzeb realizacji projektu w tym zawierania w imieniu Lidera (Gminy) umów jak wcześnij pisałam.

    W marcu 2009 Gmina zawarła umowę Partnerską jako Lider z Partnerem Stowarzyszeniem wiejski dla potrzeb pozyskania środków na dowfinansowanie w ramach projektu POKL 9.1.1 W umowie zapisano zadania koordynatora projektu .

    #19358
    ryszard
    Uczestnik

    Witaj Jadziu,cos mi sie zdaje nie widząc dokumentow ,chyba radca mial rację… ale nie wykuczam,ze koordynator mógł (??? )działac na zasadzie szczegolnego upoważnienia szefa Gminy(upoważnienie do zaciągania zobowiązań ).
    pozdrawiam
    r.

    #20468
    k-asiek
    Uczestnik

    należy tu rozróżnić, upoważnienie do zaciągania zobowiązań ujawnia się tym, że podpisujący wskazuje w dokumentach że podpisuje z upoważnienia Burmistrza, jeśli tak miało to miejsce w tym przypadku to jest okey. Pełnomocnictwo natomiast jest wymagane podczas podejmowania czynności cywilnoprawnych związanych z reprezentowaniem gminy na zewnątrz. z tego co napisałaś koordynator miał upowaznienie do zatrudniania osób dla realizacji projektu i moim zdaniem jest w porządku, bo burmistrz, wójt może upoważnić swoich pracowników do pewnych czynności .

    #20570
    jadtra
    Uczestnik

    k-asiek Ale Koordynator dostał Pełnomocnictwo od Burmistrza, a zatrudniał w imieniu Stowarzyszenia wiejskiego , a od nich nie miał takiego pełnomocnictwa. Koordynator zawarł w imieniu Stowarzyszenia : umowy o prace oraz umowy zlecenia – łacznie z kilkonastoma osobami. ❓

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.