sobota, 27 kwietnia, 2024

postępowanie administracyjne

Home Forum Sektory Samorządy postępowanie administracyjne

Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)
  • Autor
    Wpisy
  • #19870
    k-asiek
    Uczestnik

    witam. mam prośbę, gdyż tytuł postu jest tematem zadania, które właśnie zamierzam zacząc. Z uwagi na obszerność zagadnienia, zwracam się prośbą na co zwrócić uwagę, czym się konkretnie zająć w zadaniu? Proszę o wskazówki. Pozdrawiam

    #19872
    wojak
    Uczestnik

    Wrzuć w google hasło „”postępowanie administracyjne”+audyt”, a będziesz miał tysiące sugestii.
    Zobacz, kto u Ciebie wydaje decyzje administracyjne.
    Za dużo opcji, by Ci coś wskazać.
    Skoro podejmujesz to zagadnienie, to pewnie jest zagrożone dużym ryzykiem, więc sam znasz obszar.
    Nie oglądaj się na to, co robili inni.
    Życzę sukcesów!

    #19877
    kules
    Uczestnik

    W zadaniu zajmij się konkretnie tym czy wdrożone elementy systemu kontroli zarządczej w badanym przez ciebie obszarze wydawania decyzji administracyjnych są adekwatne, efektywne i skuteczne odnośnie realizacji celów stawianych kontroli zarządczej. 🙂
    Sam się głowię jak to dokładnie zrobić 🙂 przy pozwoleniach budowlanych.
    Możliwe elementy masz opisane w standardach kontroli zarządczej a cele kontroli w art.68 uopf.

    #20000
    k-asiek
    Uczestnik

    Może ktoś robił zadanko wtym temacie. Mojemu szefowi bardziej chodzi o wydawanie i rejestrowanie zaświadczeń. Każda wskazówka będzie cenna, bo jakoś nie mogę się zebrać w tym temacie.

    #20001
    lucy
    Uczestnik

    Zrób listę kontrolna – punkt po punkcie KPA. Sprawdż czy przepisy wew. w tym względzie sa zgodne z KPA. , i czy w grę nie wchodzą jeszcze inne przepisy. – nie wiem jakie to zaświadczenia.

    #20002
    lucy
    Uczestnik

    Zrób listę kontrolna – punkt po punkcie KPA. Sprawdż czy przepisy wew. w tym względzie sa zgodne z KPA. , i czy w grę nie wchodzą jeszcze inne przepisy. – nie wiem jakie to zaświadczenia.

    #20003
    terka
    Uczestnik

    Mogą wchodzić w grę przepisy o opłacie skarbowej.

    #20004
    k-asiek
    Uczestnik

    oj dzieki za odzew. Z wydawanych w mojej jednostce rodzajów zaświadczeń wybiorę próbę do zbadania. (wbrew mniemaniu zgodnie z kpa zaświadczenia wydawane są w 3 wydziałach )
    Jak kpa to myslę że jeszcze zrobię listę dotyczącą decyzji i tez pkt po pktcie zgodności z kpa, do tego upowaznienie do wydawania decyzji oraz rejestr , co o tym sądzicie

    #20024
    lucy
    Uczestnik

    Dobrze myslisz – zrobiłam decyzje rok temu . Pracownicy wydają decyzje ” na pamięć” – czasami podstawa wydania decyzji jest z ustawy od dawien dawna nieaktualnej. „Bo zawsze się tak robiło” . Mają tez tendencje do skracania – czasami decyzja nie ma pouczenia, a czasami nawet uzasadnienia. Terminy!
    Powodzenia. L.

    #20037
    k-asiek
    Uczestnik

    serdeczne dzieki za odzew. Pozdrawiam

Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.