piątek, 26 kwietnia, 2024

potwierdzanie sald należności

Home Forum Sektory Samorządy potwierdzanie sald należności

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Autor
    Wpisy
  • #13644
    ajuri
    Uczestnik

    Jestem ciekawa jak w Waszych jednostkach wygląda potwierdzanie należności wieloletnich, a konkretnie: jest wydana decyzja wieloletnia na umieszczenie urządzeń obcych w pasie drogowym np. data wydania decyzji to 08.11.07r. opłatę za 2007r. nalicza się w stosunku do dni od 08.11.07 do 31.12.07r. na kwotę X zł. Jednocześnie w decyzji zapisuje się że opłata za rok 2008 czyli od 1.01.08r. wynosi X zł i należy ją uiścić do 15 stycznia każdego roku. Czy należy wysłać potwierdzenie sald? To potwierdzenie będzie dotyczyło tylko kwoty z 2007r.? A co w przypadku gdy opłata za ww. dn i 2007r. zostanie uregulowana? Idąc dalej czy w momencie gdy będziemy przeprowadzać inwentaryzację za 2008r., gdzie wg ww. decyzji opłata powinna być dokonana do 15.01.2008r. wysyła się potwierdzenie sald w przypadku gdy dokonano apłaty w terminie, a więc saldo na dzień 31.12.08r. jest zerowe????
    W Rachunkowośći budżetowej nr 1 (193) z 1 stycznia 2008 na str. 10 wyczytałam cytuję: „Potwierdzenie tzw. sald zerowych – przepisy bilansowe nie przewidują także rezygnacji z uzasadnienia sald niewielkich, tzw. zerowych. Dla sald, które zostały wcześniej uregulowane, potwierdzenie sald jest tylko formalnością. jednakże, gdy salda dotyczą kontrahentów, z którymi łączą jednostkę różnorodne transakcje, nie można uchylić się od weryfikacji”
    Jak u Was to wygląda, z góry dziękuję za wszystkie opinie

    #13647
    dorotab
    Uczestnik

    Cześć. U nas potwierdzaliśmy również saldo „0”. Co do pierwszej części Twojego pytania, jeżeli dobrze zrozumiałam, w przypadku kiedy zapłacono w 2007 roku należność, której termin płatności przypada na 15.01.08 należy w potwierdzeniu salda wykazać i potwierdzic nadpłatę. Ponadto, w przypadku należności wieloletnich zawsze potwierdzaliśmy również kwotę należności pozostałych do zapłaty w latach następnych, wynikającą z konta 226.

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.