piątek, 26 kwietnia, 2024

praca magisterska

Oglądasz 12 wpisów - 1 z 12 (wszystkich: 12)
  • Autor
    Wpisy
  • #13153
    gonia
    Uczestnik

    Witam serdecznie.

    Piszę prace magisterską nt. „Audyt wewnętrzny w jednostkach sektora finansów publicznych”. Niestety niepracuje w takiej jednostce ani w KAW 😥
    Jeżeli ktoś pracuje i może udzielic mi kilka wskazówek, pomocy naukowych, linków lub innych materiałów, ewentualnie mógłby podzelic sie swoimi uwagami byłabym bardzo wdzięczna.

    Pozdrawiam serdecznie 😀

    #13203
    tomekn
    Uczestnik

    Na początku polecam książkę pod red. T.Kiziukiewicz, „Audyt wewnętrzny w jednostkach sektora finansów publicznych”, wydawnictwo Difin, 2007 oraz materiały konferencyjne ze zjazdu katedr rachunkowości.
    Postaram się sporządzić wykaz literatury.

    #13215
    j
    Uczestnik

    a oco chodzi sprecyzuj

    #13249
    gonia
    Uczestnik

    Witam.
    Dzięki wieeelkie 😀 Tomku.n, znalazłam jeszcze jeden podręcznik dzięki Twojej wskazówce tego samego wydawnictwa pt. AUDYT WEWNETRZNY 2007.
    Poza tym jest jeszcze „Audi/yty i audi/ytowanie 2007” oraz „Kontrola i audyt w sektorze publicznym 2007”
    Zmylił mnie tytuł audi/yty.
    Jak poprwawnie pisac? Audit czy tez audyt?

    Nie wiem gdzie szukac tych materiałów z rachunkowosci…. Jest jakas strona, taka konkretna? Moze jakas podpowiedz? 🙂

    Bardzo bardzo dziękuję
    Małgosia

    #13250
    gonia
    Uczestnik

    Witam „jędrka” 😀

    Dokładnie chodzi o to ze pisze prace mgr pod tytułem w/w.
    Ale cięzko jest pisac ją jezeli nie pracuje się w takiej jednostce lub nawet w jakiejś KAW…. 🙁
    Nie mam materiałów…. dlatego prosze o pomoc.
    Wskazówki, linki, podpowiedzi….wszystko co mogłoby byc przydatne.

    Z gory dziękuję.
    Pozdrawiam serdecznie.

    Małgosia

    #13251
    wt
    Uczestnik

    W kwestii formalnej – pisałbym „audyt / audytowany”. Taka pisownia jest raczej powszechnie stosowana. Pracuję w firmie, w której większość raportów tworzona jest w języku angielskim, ale w polskich wersjach i tłumaczeniach nigdy nie piszemy „audit”.
    Jeśli chodzi o źródła, to można też przejrzeć informacje podane na stronie internetowej Ministerstwa Finansów.
    Życzę powodzenia 🙂

    #13261
    tomekn
    Uczestnik

    W materiałach pokonferencyjnych z Dorocznej Konferencji Audytingu Krajowej Izby Biegłych Rewidentów można poszukać referaty dotyczące audytu wewnetrznego. Informacji na temat możesz uzyskać wysyłając zapytanie pod adresem e-mail: biuro@kibr.org.pl.
    Z ostatniego zjazdu katedr rachunkowości były wydane materiały konferencyjne (2-3 artykuły dot. audytu wewnętrznego), proponuję żebyś wysłała zapytanie o te materiały do katedry rachunkowości Akademii Ekonomicznej w Poznaniu http://www.ae.poznan.pl, nie znam e-mail do katedry) – może Twoja uczelnia (katedra rachunkowości, biblioteka, czytelnia) zakupiła powyższe publikacje.

    #13291
    zbycho
    Uczestnik

    Pojęcie „Audit” wystepuje w Systemach Zarządzania Jakością; podstawą funkcjomowania takich systemów są Polskie Normy np. PN-EN ISO 9001, (obecnie są nowsze wersje tej normy). Rozdział 8.2.2 „Audit wewnętrzny”. Audit przeprowadzany wg tej normy ma celu określenie, czy funkcjonujący w jednostce SZJ:
    a) jest zgodny z zaplanowanymi ustaleniami ( wymaganiami normy i wymaganiami SZJ ustanowionoymi przez jednostkę)”
    b) jest skutecznie wdrożony i utrzymywany.

    #13446
    gonia
    Uczestnik

    Witam serdecznie 😀
    Bardzo dziękuję. Ksiązki są super. Wielkie DZIĘKUJĘ. Napisałam też pod wskazany adres mailowy ale jeszcze nie otrzymałam odpowiedzi 🙁 Ale poczekam. 🙄
    Dziękuję też za wyjasnienie róznicy audit – audyt. Napewno pomoże mi to abym czegoś nie pomyliła ❗ 😀

    Pozdrawiam i życzę sukcesów w Nowym Roku. 😀

    PS gdyby ktoś coś jeszcze zauważył – co mogloby pomóc w pisaniu pracy w w/w temacie to bardzo byłabym wdzięczna za pomoc

    #13447
    jola
    Uczestnik

    Swego czasu pisałam pracę licencjackją nt. „Kontrola wewnętrzna w jsfp” – trochę inny temat ale pokrewny. Mogę podać jakieś materiały jeżeli jesteś zainteresowana. Pozdrawiam.

    #13452
    gonia
    Uczestnik

    Witam „jole”

    Tak, bardzo chętnie. 😀 Może skontaktujemy się przez GG? Mój nr to 4643411.
    Ewentualnie w inny sposób wygodny dla Ciebie.

    Pozdrawiam cieplutko. 😀

    Małgosia

    #23593478
    eddie
    Uczestnik
Oglądasz 12 wpisów - 1 z 12 (wszystkich: 12)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.