czwartek, 28 stycznia, 2021

Prowadzenie dokumentacji osobowej pracowników

Home Forum Sektory Samorządy Prowadzenie dokumentacji osobowej pracowników

Oglądasz 11 wpisów - 1 z 11 (wszystkich: 11)
 • Autor
  Wpisy
 • #11073
  noemi370
  Uczestnik

  Cześć,
  przygotowuję audyt prowadzenia dokumentacji osobowej pracowników.
  Mam zamiar sprawdzić wykorzystanie urlopu zgodnie z art. 168 Kodeksu pracy i okresowe szkolenia bhp w jednostkach podległych.
  A na co Wy zwracacie szczególną uwagę?

  #11077
  hapacka
  Uczestnik

  Na myśl przychodzi mi jeszcze kwestia aktualnych zakresów czynności i powierzenia odpowiedzialności za składniki majątkowe. Można sprawdzić jeszcze badania okresowe.
  Jeżeli jednostka prowadzi lub chwali się, że prowadzi politykę podnoszenia kwalifikacji przez pracowników, to można sprawdzić, czy pracownik uczestniczy w jakichś szkoleniach/kursach itp.
  Powodzenia.

  #11081
  ajuri
  Uczestnik

  Zajrzyj do rozporzadzenia Ministra Pracy i Polityki socjalnej z 28 maja 1996r. w sprawie zakresu prowadzenia przez pracodawców dokumentacji w spr. związanych ze stosunkiem pracy oraz sposobu prowadzenia akt osobowych pracownika (Dz.U.96.62.286)
  Pozdrawiam

  #11082
  scypion
  Uczestnik

  Zbadaj czy każdy pracownik złożył oświadczenie o nie prowadzeniu działalności gospodarczej (wszak to samorząd) do tego czy podpisał się pod zapoznaniem się z regulaminem pracy.

  #11135
  noemi370
  Uczestnik

  dziękuję za podpowiedzi.
  Tak sobie patrzę w roporzadzenie Ministra Kultury i Sztuki z 9 marca 1999 r. w sprawie wymagań kwalifikacyjnych i trybu stwierdzania kwalifikacji i w związku z tym kolejne pytanie.
  Czy w ośrodkach kultury sprawdzacie kwalifikacje pracowników np. instruktorów. I tak na przyszłość, gdyby pracownik nie miał odpowiedniego wykształcenia to co wtedy? 😯

  #11140
  nickkita
  Uczestnik

  trzeba sprawdzić przepisy które obowiązywały w czasie jego zatrudniania. bo u nas w urzędzie jest „kupa” pracowników ze średnim wykształceniem a zajmują wyższe stanowiska z tego względu że byli zatrudnieni przed wejściem w życie ustawy. uważam że to niesprawiedliwe bo zarabiają dzięki temu więcej niż człowiek po studiach ale co w tym kraju jest sprawiedliwe kiedy rządzi PiS 😉

  #11143
  noemi370
  Uczestnik

  Hmm
  W par. 4 ust. 3 przywołanego przeze mnie rozp. mówi się, że pracownik, który w dniu wejścia w życie rozporzadzenia nie posiada kwalifikacji przewidzianych rozp. , a ukończył 45 lat życia i posiada 15-letni staż pracy jest zwolniony z obowiązku uzupełniania kwalifikacji na tym stanowisku.
  Nie znalazłam iformacji o okresie w jakim należy uzupełnić wykształcenie. Czy zwracać na to uwagę, czy nie? a jeśli tak to jakie konsekwencje i zalecenia?
  Pytam jak do tego podchodzicie, bo nie chcę iść na wojnę z wiatrakami.

  #11144
  nickkita
  Uczestnik

  ja poruszałam ten temat u nas ale szef stwierdził że kadrowa zrobiła analizę wszystkich stanowisk i nie ma osoby która bezprawnie zajmuje stanowisko. no i temat się skończył.

  #11145
  nickkita
  Uczestnik

  nie sądze żeby szefowi zależało na zwalnianiu kogokolwiek i tak : jeśli jest dobrym szefem to łagodnieje jak ktoś argumentuje niedokształcanie się brakiem funduszy, ewentualnie proponuje pożyczkę z ZFŚS ale nie wszyscy mają możliwości spłacania, jeśli jest surowym szefem wymaga uzupełnienia wykształcenia i nie ma dyskusji. przepisy przepisami a życie życiem. nie ma sankcji za to. audytor nie wlepi przecież pracodawcy kary takiej jak Inspekcja Pracy.

  #11146
  noemi370
  Uczestnik

  Dziękuję za informację.
  Skoro sankcji nie ma to zastanowię się jeszcze, czy ten temat poruszać.
  Pozdrawiam
  Noemi

  #11151
  nickkita
  Uczestnik

  sankcją powinno być zwolnienie – przecież jakby to dotyczyło głównego księgowego to poważna sprawa ale z pozostałymi pracownikami naprawdę jest różnie bo tego tak do końca nikt nie sprawdza a pracodawcy jak chcą to haka znajdą na tego kogo chcą się pozbyć. naprawdę się zastanów zanim coś zrobisz w tej sprawie bo a nóż trafisz że kolega szefa jest na stanowisku, na którym nie powinien 🙂

Oglądasz 11 wpisów - 1 z 11 (wszystkich: 11)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.