piątek, 26 kwietnia, 2024

przekazanie sprawozdania z audytu

Home Forum Sektory Samorządy przekazanie sprawozdania z audytu

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
  • #17317
    dorotab
    Uczestnik

    Cześć. Mam pytanie – czy sprawozdanie z audytu przekazujecie tylko kierownikom jednostek w których faktycznie przeprowadziliście zadanie, czy też kierownikiem wszystkich jednostek, podobnie jak w przypadku planu.
    Zastanawiam się czy treść par. 1 pkt 2 rozp. w sprawie trybu sporządzania sprawozdania(…) należy czytać literalnie, czy jako czas przeszły par. 8 pkt. 3 rozp. w sprawie szczegółowego sposobu i trybu przeprowadzania audytu (…).

    #17318
    adfaj
    Uczestnik

    Ja przekazuję kierownikom jednostki, w których przeprowadziłam audyt w 2008 roku(4 zadania – 4 kierowników). W moim przypadku 2 zadania były przeprowadzone w urzędzie, 2 w jednostkach. Przekazuję zatem 3 kierownikom.
    Pozdrawiam

    #17323
    mama0454
    Uczestnik

    Wg mnie par. 1 pkt 2 rozporządzenia dotyczącego sprawozdania nie dotyczy jednostek samorządowych. Należy go czytać w powiązaniu z pkt 1. Audytorzy z samorządów przekazują tylko jedno sprawozdanie swojemu kierownikowi (wójtowi, burmistrzowi, staroście).

    #17324
    monczu
    Uczestnik

    Witam!
    Ja również wysyłam sprawozdanie do kierowników jednostek organizacyjnych, u których został przeprowadzony audyt, lecz zasatanawiam się, czy powinnam przesłać sprawozdanie w całości do poszczególnych jednostek organizacyjnych, czy tylko w cześci dotyczącej danej jednostki.
    Ponadto nie wiem, czy jeśli robiłam zadanie w kilku jednostkach organizacyjnych, to ryzyka w sprawozdaniu nalezy odnieść do poszczególnych jednostek, czy ogólnie dla zadania, bo przecież program zadania i analizę ryzyka robi się dla całego zadania.
    Jak to wygląda w innych jednostkach?

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.