piątek, 15 stycznia, 2021

przekazanie sprawozdania z audytu

Home Forum Sektory Samorządy przekazanie sprawozdania z audytu

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #17317
  dorotab
  Uczestnik

  Cześć. Mam pytanie – czy sprawozdanie z audytu przekazujecie tylko kierownikom jednostek w których faktycznie przeprowadziliście zadanie, czy też kierownikiem wszystkich jednostek, podobnie jak w przypadku planu.
  Zastanawiam się czy treść par. 1 pkt 2 rozp. w sprawie trybu sporządzania sprawozdania(…) należy czytać literalnie, czy jako czas przeszły par. 8 pkt. 3 rozp. w sprawie szczegółowego sposobu i trybu przeprowadzania audytu (…).

  #17318
  adfaj
  Uczestnik

  Ja przekazuję kierownikom jednostki, w których przeprowadziłam audyt w 2008 roku(4 zadania – 4 kierowników). W moim przypadku 2 zadania były przeprowadzone w urzędzie, 2 w jednostkach. Przekazuję zatem 3 kierownikom.
  Pozdrawiam

  #17323
  mama0454
  Uczestnik

  Wg mnie par. 1 pkt 2 rozporządzenia dotyczącego sprawozdania nie dotyczy jednostek samorządowych. Należy go czytać w powiązaniu z pkt 1. Audytorzy z samorządów przekazują tylko jedno sprawozdanie swojemu kierownikowi (wójtowi, burmistrzowi, staroście).

  #17324
  monczu
  Uczestnik

  Witam!
  Ja również wysyłam sprawozdanie do kierowników jednostek organizacyjnych, u których został przeprowadzony audyt, lecz zasatanawiam się, czy powinnam przesłać sprawozdanie w całości do poszczególnych jednostek organizacyjnych, czy tylko w cześci dotyczącej danej jednostki.
  Ponadto nie wiem, czy jeśli robiłam zadanie w kilku jednostkach organizacyjnych, to ryzyka w sprawozdaniu nalezy odnieść do poszczególnych jednostek, czy ogólnie dla zadania, bo przecież program zadania i analizę ryzyka robi się dla całego zadania.
  Jak to wygląda w innych jednostkach?

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.