czwartek, 13 maja, 2021

przetarg ofertowy

Home Forum Sektory Samorządy przetarg ofertowy

Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)
 • Autor
  Wpisy
 • #11031
  nickkita
  Uczestnik

  potrzebuję pomocy przy sprawdzeniu prawidłowości przeprowadzenia przetargu ofertowego na sprzedaż nieruchomości. jakie przepisy, na co zwrócić szczególną uwagę?

  #11033
  mama0454
  Uczestnik

  1. ustawa o gospodarce nieruchomościami,
  2. rozporządzenie RM w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości,
  3. konkretne uchwały rady gminy.

  #11035
  nickkita
  Uczestnik

  ale skąd wybór takiego właśnie przetargu – ofertowego? art. 40 ustawy o gospodarce nieruchomościami nie przewiduje takiego rodzaju przetargu…

  #11036
  nickkita
  Uczestnik

  przepraszam ale okazało się że ten przetarg ofertowy nie był przeprowadzony na podstawie ustawy o gospodarce nieruchomościami ponieważ dotyczył zbycia rzeczy ruchomych. W takim razie co jest podstawą do przeprowadzenia takiego przetargu?

  #11039
  scypion
  Uczestnik

  A przypadkiem Art. 70″ Kodeksu cywilnego tu można zastosować?

  #11042
  nickkita
  Uczestnik

  no tak to jest art. 70 kodeksu ale skąd się wzięło pojęcie przetarg ofertowy?

  #11044
  scypion
  Uczestnik

  Wg. mnie Przetarg ofertowy = PRZETARG PISEMNY NIEOGRANICZONY:

  Polecam lekturę : Dz.U.04.207.2108
  ale to wciąż nieruchomości…

  #11048
  mareksp
  Uczestnik

  Być może zastosowano tu przepisy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 11 sierpnia 2004 w sprawie sposobu i trybu gospodarowania składnikami majątku ruchomego powierzonego jednostkom budżetowym, zakładom budżetowym … (Dz. U. Nr 191, poz. 1957). Wprawdzie dotyczy ono jednostek państwowych ale być może przyjęto analogiczne rozwiazania w jst.
  Najprosciej moim zdaniem byłoby zapytanie audytowanego, jakie przepisy lub zasady zastosował w tym przypadku i dlaczego.
  Pzdr

  #11064
  nickkita
  Uczestnik

  audytowany odnosi się tylko do kodeksu cywilnego. podejrzewam że wzór ogłoszenia o przetargu ściągnąl z internetu. Sprawdziłam i ogłoszenia są rózne, nieraz piszą przetarg ofertowy nieograniczony , nieraz tylko ofertowy… z tego wynika, że forma przetargu przy sprzedaży tego typu rzeczy jest dowolna.

  #11067
  mareksp
  Uczestnik

  Jeśli przeprowadzasz audyt to zapewne zrobiłaś analizę ryzyka w zakresie zbywania majątku ruchomego. Nic więc tylko porównać funkcjonującą praktykę i stosowane mechanizmy ograniczające ryzyko a przy uznaniu ich adekwatności do potrzeb za odpowiednią zalecenie ujawnienia w procedurach zalecanej praktyki. Można też przesunąć termin audytu aby dać czas audytowanemu na spisanie stosowanych procedur a następnie zweryfikowanie ich z dokumentacją.

Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.