wtorek, 22 września, 2020

rachunek zysków i strat

Home Forum Sektory Samorządy rachunek zysków i strat

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Autor
    Wpisy
  • #10320
    ksi
    Uczestnik

    W którą pozycję rachunku zysków i strat należy wpisać dochody z rachunku dochodów własnych (wynajmy, prowizje od towarzystw ubezpieczeniowych) przychody netto ze sprzedaży produktów, czy pozostałe dochody budżetowe?

    #10328
    joawar
    Uczestnik

    Zgodnie z kilkoma artykułami jakie na ten temat przeczytałam to w poz A.V – Pozostałe dochody budżetowe.
    Pozdrawiam 😀

    #10331
    szymonek123
    Uczestnik

    a poz. A V Pozostałe dochody ujmuje się głównie podatki i opłaty na podst. dec. adminstracyjnych, opłaty komunikacyjne, inne dochody
    § 069, § 042 § 097

    czy w AI czy AV decyduje charakter umowy tak podpowiadało RIO

    #10361
    wojtania
    Uczestnik

    [QUOTE BY= szymonek123] a poz. A V Pozostałe dochody ujmuje się głównie podatki i opłaty na podst. dec. adminstracyjnych, opłaty komunikacyjne, inne dochody
    § 069, § 042 § 097

    czy w AI czy AV decyduje charakter umowy tak podpowiadało RIO[/QUOTE]

    …a od kiedy to niby podatki i opłaty są zrównane i jaki przepis uor je zrównuje z przychodami ze sprzedaży? 😯 . Toż to typowy przychód finansowy…a nie ze sprzedaży.

    #10365
    szymonek123
    Uczestnik

    P.Wojtania zgadzam się z Pana tokiem myślenia…

    wywołałam dyskusję…bo trochę mnie dziwią szkolenia RIO

    #10537
    ksi
    Uczestnik

    Na szkoleniu w którym uczestniczyłam, wykładowca powiedział, że w AI, ponieważ jest to podstawowa działalność dochodów własnych (chodzi o wynajem pomieszczeń szkolnych, prowizje od towarzystw ubezpieczeniowych i wydawanie duplikatów dokumentów). Mogę się zgodzić z tym, że wynajem sali lekcyjnej lub gimnastycznej, wydanie duplikatu świadectwa szkolnego jest przychodem ze sprzedaży produktów (usługi też są produktami). Ale prowizja od towarzystwa ubezpieczeniowego, chyba powinna być w AV – to jest raczej darowizna. Otrzymujemy ją na podstawie umowy, w zależności od ilości ubezpieczonych uczniów. Proszę o opinie.

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.