piątek, 26 kwietnia, 2024

Regulamin a karta?

Home Forum Sektory Resort sprawiedliwości Regulamin a karta?

Oglądasz 11 wpisów - 1 z 11 (wszystkich: 11)
  • Autor
    Wpisy
  • #5006
    smelnik
    Uczestnik

    W mojej jednostce do tej pory funkcjonowały procedury AW i regulamin przeprowadzania AW. Jak myślicie czy powinna być też napisana Karta AW? Jeśli tak to co powinna ona zawierać?
    Pozdrowienia

    #5007
    ajuri
    Uczestnik

    Zgodnie ze standardami (str. 23) Karta powinna a) ustalać pozycję audytu wew. w strukturze organizacji, b) upoważniać do dostepu do akt, personelu i obiektów fizycznych w zakresie wymaganym do wykonania zadania audytowego, c) okreslać zakres działania audytu wewnętrznego. Nadal obowiązuje Komunikat Ministra Finansów w sprawie ogłoszenia Kodeksu etyki i karty audytu – jest to pewien wzornik. W maju tego rakou rozpoczęły się prace nad modyfikacją tych dokumentów – jeszcze nie ma efektów. Moim zdaniem jeżeli Twój regulamin przeprowadzania audytu zawiera opisane powyżej punkty nie trzeba wprowadzać karty
    pozdrawiam

    #5008
    smelnik
    Uczestnik

    W jeszcze „panującym” rergulaminie są takie punkty jak plan audytu, Upoważnienie do przeprowadzenia aw, powołanie rzeczoznawcy, tryb przeprowadzania aw, sprawozdanie, czynności sprawdające i prawa i obowiązki kierowników i pracowników jednostek audytowanych. Nie bardzo przypomina to w takim razie definicji karty. Natomiast „moje” procedury są bardzo rozbudowane i jest w nich niemal wszystko. I co proponujesz?

    #5009
    ajuri
    Uczestnik

    Smelnik radzę Tobie jednak poczekać aż Ministerstwo ogłosi nową kartę i dopiero wtedy na jej wzór sporządzić własną i unieważnić regulamin

    #5011
    smelnik
    Uczestnik

    dzięki!!!

    #5453
    smelnik
    Uczestnik

    Witam, czy ktoś mogłby mi wyjasnic co powinno znaleźć się w regulaminie AW, procedurach a co w karcie. I czy wszystkie te dokumenty muszą być utworzone w KAW? Troche się zamieszałam z tym wszystkim.

    #5454
    joawar
    Uczestnik

    Odpowiedzią na Twoje pytanie jest wstęp do Karty – i tak, w formie regulacji wewnętrznej określanej np. regulaminiem.,kartą, instrukcją należy wprowadzić w życie dokument ustalajacy szczegółowe zasady funkcjonowania audytu w danej jednostce.
    Pozdrawiam. 😀

    #5455
    smelnik
    Uczestnik

    A ha, czyli albo regulamin albo karta, obojetnie.. A co z procedurami? Czym to powinno sie roznic od karty?

    #5457
    joawar
    Uczestnik

    A procedury też wprowadzamy. Karta jest skierowana do wszystkich pracowników jednostki i określa ogólnie audyt wewnętrzny zaś procedury są uszczegółowieniem tego jak postępują audytorzy, jakimi metodami, dokumentami itp. posługują się. Jest to dokument będący wytyczną postępowania audytorów.

    #5459
    smelnik
    Uczestnik

    Wielkie dzięki! 🙂 Teraz „jestem w domu” Uff, co za ulga 😆

    #5460
    joawar
    Uczestnik

    Ja dopiero zaczynam (chociaż chyba też już kończę) swoją karierę w audycie, więc nie mogę stwierdzić. ż 😉 e już jestem w domu. Pozdrowionka

Oglądasz 11 wpisów - 1 z 11 (wszystkich: 11)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.