czwartek, 15 kwietnia, 2021

Regulamin a karta?

Home Forum Sektory Resort sprawiedliwości Regulamin a karta?

Oglądasz 11 wpisów - 1 z 11 (wszystkich: 11)
 • Autor
  Wpisy
 • #5006
  smelnik
  Uczestnik

  W mojej jednostce do tej pory funkcjonowały procedury AW i regulamin przeprowadzania AW. Jak myślicie czy powinna być też napisana Karta AW? Jeśli tak to co powinna ona zawierać?
  Pozdrowienia

  #5007
  ajuri
  Uczestnik

  Zgodnie ze standardami (str. 23) Karta powinna a) ustalać pozycję audytu wew. w strukturze organizacji, b) upoważniać do dostepu do akt, personelu i obiektów fizycznych w zakresie wymaganym do wykonania zadania audytowego, c) okreslać zakres działania audytu wewnętrznego. Nadal obowiązuje Komunikat Ministra Finansów w sprawie ogłoszenia Kodeksu etyki i karty audytu – jest to pewien wzornik. W maju tego rakou rozpoczęły się prace nad modyfikacją tych dokumentów – jeszcze nie ma efektów. Moim zdaniem jeżeli Twój regulamin przeprowadzania audytu zawiera opisane powyżej punkty nie trzeba wprowadzać karty
  pozdrawiam

  #5008
  smelnik
  Uczestnik

  W jeszcze „panującym” rergulaminie są takie punkty jak plan audytu, Upoważnienie do przeprowadzenia aw, powołanie rzeczoznawcy, tryb przeprowadzania aw, sprawozdanie, czynności sprawdające i prawa i obowiązki kierowników i pracowników jednostek audytowanych. Nie bardzo przypomina to w takim razie definicji karty. Natomiast „moje” procedury są bardzo rozbudowane i jest w nich niemal wszystko. I co proponujesz?

  #5009
  ajuri
  Uczestnik

  Smelnik radzę Tobie jednak poczekać aż Ministerstwo ogłosi nową kartę i dopiero wtedy na jej wzór sporządzić własną i unieważnić regulamin

  #5011
  smelnik
  Uczestnik

  dzięki!!!

  #5453
  smelnik
  Uczestnik

  Witam, czy ktoś mogłby mi wyjasnic co powinno znaleźć się w regulaminie AW, procedurach a co w karcie. I czy wszystkie te dokumenty muszą być utworzone w KAW? Troche się zamieszałam z tym wszystkim.

  #5454
  joawar
  Uczestnik

  Odpowiedzią na Twoje pytanie jest wstęp do Karty – i tak, w formie regulacji wewnętrznej określanej np. regulaminiem.,kartą, instrukcją należy wprowadzić w życie dokument ustalajacy szczegółowe zasady funkcjonowania audytu w danej jednostce.
  Pozdrawiam. 😀

  #5455
  smelnik
  Uczestnik

  A ha, czyli albo regulamin albo karta, obojetnie.. A co z procedurami? Czym to powinno sie roznic od karty?

  #5457
  joawar
  Uczestnik

  A procedury też wprowadzamy. Karta jest skierowana do wszystkich pracowników jednostki i określa ogólnie audyt wewnętrzny zaś procedury są uszczegółowieniem tego jak postępują audytorzy, jakimi metodami, dokumentami itp. posługują się. Jest to dokument będący wytyczną postępowania audytorów.

  #5459
  smelnik
  Uczestnik

  Wielkie dzięki! 🙂 Teraz „jestem w domu” Uff, co za ulga 😆

  #5460
  joawar
  Uczestnik

  Ja dopiero zaczynam (chociaż chyba też już kończę) swoją karierę w audycie, więc nie mogę stwierdzić. ż 😉 e już jestem w domu. Pozdrowionka

Oglądasz 11 wpisów - 1 z 11 (wszystkich: 11)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.