sobota, 27 kwietnia, 2024

regulamin organizacyjny

Home Forum Sektory Samorządy regulamin organizacyjny

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Autor
    Wpisy
  • #13119
    romb
    Uczestnik

    Witam,
    mam problem ze znalezieniem przekonywujacyh agrumentów za umieszczeniem w regulaminie organizacyjnym starostwa wykazu stanowisk pracy. Chodzi przy tym nie o wykaz pracowników lecz o okreslenie obsady etatowej w poszczególnych komórkach organizacyjnych. Potrzeba takiego wykazu nie wynika z żadnych znanych mi przepisów ale z kolei jego brak powoduje niekontrolowany wzrost zatrudnienia w niektórych komórkach. Jest to oczywiście bardzo niewygodne dla starosty i sekretarza, bo każde nowe stanowisko musiałoby byc uzasadnione przed radą powiatu, a tak jest pełna dowolność i nowe stanowiska powstają jak grzyby po deszczu.
    A jak jest u Was?

    #13242
    romb
    Uczestnik

    Witam wszystkich forumowiczów,
    Ponawiam wątek i bardzo proszę o króciutkie opinie:
    czy w Waszych jednostkach regulamin organizacyjny zawiera wykaz stanowisk pracy i czy Waszym zdaniem warto zalecic uzupełnienie regulaminu o taki wykaz?
    Z góry dziekują za wszytkie opinie.

    #13243
    lczarny
    Uczestnik

    Hej,
    u mnie nie ma czegoś takiego, ale będąc na jednym ze szkoleń w Warszawce, zaprezentowano właśnie regulamin organizacyjny z dokładnym wskazaniem rodzaju stanowisk oraz liczby osób na każdym z nich.

    Nie ukrywam, że mnie się to podobało ale nie wiem czy jest to do zaakceptowania wyżej.
    Ja przy okazji zmiany nie mogłam wysępić schematu organizacyjnego. Jedynym wytłumaczeniem jakim zostałam chojnie obdarowana było: nie było dotychczas to po co ma być.

    #13247
    scypion
    Uczestnik

    Prostrzym mechanizmem kontroli przed nieuzasadnionym tworzeniem stanowisk pracy jest opracowanie Regulaminu Zatrudniania i umieszczenia w nim dokłądnych procedur jakie będą obowiązywać w Urzędzie, włącznie z wnioskiem pisemnym kierownika komórki organizacyjnej, wyjaśniającego SZCZEGÓŁOWO i dokładnie dlaczego istnieje konieczność utworzenia nowego stanowiska.
    Wniosek akceptowany przez wszystkie stanowiska – sekretarza, burmistrza, skarbnika itp. To trochę zniechęci do łatwego tworzenia stanowisk… mam nadzieję.
    Poza tym można w takim regulaminie inne mechanizmy kontrolne umieścić.

    Powodzenia.

    #13248
    romb
    Uczestnik

    Dziękuję za opinie.
    Problem jest w tym,że procedury naboru na wolne stanowiska pracy zostały opracowane ale nie są przestrzegane. Zamieszczenie w regulaminie wykazu stanowisk skutecznie zniechęciłoby do wzrostu zatrudnienia, bo musiałaby o tym każdorazowo decydowac rada.

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.