sobota, 27 kwietnia, 2024

regulamin wynagradzania

Home Forum Sektory Samorządy regulamin wynagradzania

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
  • #15128
    podinspektor
    Uczestnik

    witam. Proszę o pomoc. Czy u was w starostwach, gminach macie regulaminy wynagradzania czy wasze jednostki opierają się na zapisach rozp. w sprawie zasad wynagradzania pracowników samorządowych?
    słyszałem, ze głosy są podzielone i raz RIO, czy PIP się czepia braku takiego regulaminu raz nie.
    Możecie mi podpowiedzieć jak jest u was i jakie macie zdanie na ten temat. Jest wymagany czy nie?
    Wiem,że KP normuje to w art 77 ale ???????

    #15129
    kaka73
    Uczestnik

    U nas nie ma, opieramy się wyłacznie na rozporządzeniu – RIO i PIP, który ostatnio nas kontrolował nie mieli nic przeciwko 😆

    #15134
    scypion
    Uczestnik

    U nas jest – ponieważ są stanowiska, które mają inne nazwy niż w cytowanym rozporządzeniu.

    Ponadto połączono w jedno regulemin wynagradzania i premiowania. Terwz wszystko ejst w jednym miejscu i sensownie opisane.

    #15137
    klio
    Uczestnik

    Witam
    Analizowałam niedawno ten sam problem – rzeczywiście zdania na ten temat są podzielone.
    Jeżeli masz dostęp to pomocna może się okazać lektura Serwisu administracyjno-samorządowego /nr 10 i 12 z 2007 r./ gdzie dokładnie interpretowano ten problem, zamieszczony jest też wyrok NSA, który dotyczy podobnego problemu tyle, że w jednostkach organizacyjnych gminy.
    Oto fragment artykułu:
    „Przepis art. 31 ust. 1 ustawy o pracownikach samorządowych stanowi, iż tylko w kwestiach nieuregulowanych w tej ustawie stosuje się odpowiednio przepisy Kodeksu Pracy. Do określenia zasad wynagradzania prac. samorządowych uprawniona została Rada Ministrów zgodnie z delegacją zawartą w art. 20 ust. 2. Dlatego też nie znajdują w tej kwestii zastosowania przepisy KP dotyczące ustalania warunków wynagradzania w regulaminie wynagradzania”.
    Ja uznałam tą interpretację za właściwą i uznałam rację kadrowej, która takiego regulaminu nie tworzyła.
    Pozdrawiam.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.