piątek, 26 kwietnia, 2024

Sprawozdanie z realizacji zadania

Home Forum Sektory Samorządy Sprawozdanie z realizacji zadania

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Autor
    Wpisy
  • #5611
    jacek3
    Uczestnik

    Szanowni Audytorzy, mam do Was pytanie – jeżeli realzuję zadanie audytowe w gminnej jednostce organizacyjnej innej niż Urząd Gminy to czy sprawozdanie z reazliczacji zadania przekazuje wójtowi i kierownikowi jednostki czy tylko kierownikowi jendostki ??? Pewnie to banał ale właśnie ogarnęły mnie wątpliwości.

    #5613
    adela
    Uczestnik

    Uważam, że ostateczne sprawozdanie wójt również musi otrzymać. On dał upoważnienie do przeprowadzenia kontroli i on kontroluje działalność podległych jednostek. Pozdrawiam

    #5616
    jacek3
    Uczestnik

    ja właśnie tak uważam, ale nie bardzo moge znależć uzasadnienie takiego podejścia w przepisach prawa, no i mam problem bo kierownik jednostki podległej(oczywiście nieoficjalnie) ma zastrzeżenia co do udostępnienia sprawozdania z przeprowadzonego audytu szefowi jednostki a oficjalnie prosi tylko o podanie podstawy takiego działania

    #5625
    alkman
    Uczestnik

    Wariant 1
    Podstawa: art. 56 ust. 1 ustawy o fp, Sprawozdanie z przeprowadzenia audytu wewnętrznego jest przekazywane kierownikowi jednostki.

    Uzasadnienie: Przepisy art. 56 ust. 1 nie precyzują czy sprawozdanie ma być przekazane kierownikowi jednostki audytowanej czy też, kierownikowi jednostki, w której zatrudniony jest audytor wewnętrzny, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprawozdanie przekazać obydwóm kierownikom.

    Wariant 2 😀
    Podstawa: (tu znaleźć: w rozporządzeniu metodologicznym §, że audytor prowadzi akta bieżące i następny, że sprawozdanie włącza się do akt bieżących; w ustawie o fp art., że audytora zatrudnia itd.; w ustawie o samorządzie art., w którym mowa, że wójt kieruje pracą urzędu).

    Uzasadnienie: Akta prowadzone przez audytora są „własnością” kierownika jednostki zatrudniającej go. Kierownik jednostki zatrudniającej może oglądać akta kiedy tylko zechce. Sprawozdanie jest częścią tych akt bieżączych. Kierownik jednostki zatrudniającej audytora, może (ustnie lub) w akcie wewnętrznym określić, kiedy audytor ma przedstawić mu ata do wglądu i w jakiej części.

    Pozdrawiam

    #5627
    tk
    Uczestnik

    Witam,
    a czy w wewnętrznych procedurach dotyczących audytu wewnętrznego nie można określić, że sprawozdanie otrzymuje kierownik komórki audytowanej i kierownik jednostki?
    Pozdrawiam

    #5642
    kules
    Uczestnik

    ja w karcie audytu (regulaminie) przyjętym uchwałą Zarządu napisałem za art.23 rozporz. w spr. sposobu i trybu aw:

    Audytor wewnętrzny, po rozpatrzeniu dodatkowych wyjaśnień lub zastrzeżeń, przekazuje po jednym egzemplarzu sprawozdania Zarządowi oraz kierownikowi jednostki audytowanej. Przepis §46 stosuje się odpowiednio.

    jak widzicie zamiast kierownik jednostki (w rozporzadzeniu) wstawiłem Zarząd i sprawa jest jasna. I w razie czego powołam się na ten art. mojej uchwały.

    #5693
    dorcia
    Uczestnik

    Witam,
    Ja to traktuję tak – jestem audytorem zatrudnionym w Starostwie. Jednak przekroczony magiczny próg 40 mln zł mamy jako powiat, wiec audyt obejmuje wszystkie jednostki organizacyjne powiatu. Podejmujac zadanie audytowe tupuję jednostki ktore zostana nim objete. Plan i sprawozdanie przyjmowane jest uchwałą zarządu powiatu – upoważnienie do przeprowadzenia audytu podpisuje Starosta jako przewodniczący zarządu. Sprawozdanie przedstawiam kierownikowi jednostki audytowanej (np. dyrektorowi szkoły) i z nim ustalam wszeslkie kwestie wprowadzania działań naprawczych, terminy itp. oraz zarządowi powiatu jako kierownikowi „całej” jednostki. MOże to trochę zagmatwałam 🙄 ale tak to mniej więcej wygląda. Pozdrawiam

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.