wtorek, 22 września, 2020

Statuty dla szkół

Home Forum Sektory Samorządy Statuty dla szkół

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #6830
  goga
  Uczestnik

  Jak wygląda u was ze statutami dla szkół podstawowych. Czy są one tylko zatwierdzane przez Radę Pedagogiczną, czy Uchwałą Rady Miejskiej???

  #6836
  k-asiek
  Uczestnik

  u mnie statut wprowadzany jest uchwalą Rady

  #6841
  ceem
  Uczestnik

  Zgodnie z ustawą o finansach publicznych statuty jednostek budżetowych (a takimi są szkoły) uchwala organ stanowiący jst czyli rada gminy. Więcej otym jest napisane w art. 238 ufp.

  #6845
  dota
  Uczestnik

  Tak, statutu dla jednostek uchwala Rada. A co powiecie na to że w ustawie o systemie oświaty kompetencja zatwierdzania statutów szkół należy do Rady Pedagogicznej, a tylko pierwszy statut ma być uhwalony przez Radę Miasta. Pytanie który przepis jest szczególny w stosunku do którego. U mnie uznano, ze skoro statuty pierwsze szkól zostały prawidłowo ustalone przez Radę Miatsa to każdy następny może być przez Rade Pedagogczną. pozdrawiam

  #6849
  miszaw
  Uczestnik

  Uważam, ze tutaj nie ma żadnej sprzeczności. Pierwszy statut zatwierdza organ tanoiący jst, a zmiany może wprowadzać Rada Pedagogiczna.
  Zgodnie z art. 21 ust. 2 uofp organ stanowiący tworząc jednostkę nadaje jej statut, w ustawie o systemie oświaty w art. 58 ust. jest zapisane, ze organ zakładając szkołę lub placówkę nadaje pierwszy statut.
  Uważam że dyspozycja wynikająca z uofp zostanie wykonana poprzez nadanie I statutu

  #6850
  dota
  Uczestnik

  Misza, też tak uważam.

  #6851
  eo
  Uczestnik

  Najpierw Rada Gminy – a potem Pedagogiczna …

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.