piątek, 26 kwietnia, 2024

symbol klasyfikacyjny kontroli wewnętrznej

Home Forum Sektory Samorządy symbol klasyfikacyjny kontroli wewnętrznej

Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)
  • Autor
    Wpisy
  • #13564
    Anonim
    Nieaktywny

    Witam
    Jaki symbol klasyfikacyjny z wykazu akt używa u Was inspektor instytucjonalnej kontroli wewnętrznej?
    Pozdarwiam

    #13565
    stadyr
    Uczestnik

    0910 Plany kontroli inspekcji i lustracji oraz sprawozdania z ich realizacji
    0911 Kontrole zewnętrzne własnej jednostki
    0913 Kontrole wewnętrzne
    0914 Kontrole jednostek podległych przeprowadzane przez organy gminy

    #13569
    nickkita
    Uczestnik

    to jeszcze zależy dla jakiej administracji bo inna jest dla powiatu a inna dla gmin i np. w gminach 0910 brzmi: „plany kontroli inspekcji i lustracji oraz sprawozdania z ich realizacji” a dla powiatów „plany kontroli, inspekcji i lustracji oraz ich realizacja” Jak się dobrze przyjrzymy to jest różnica pomiędzy tymi zapisami. Nie wiem z jakiego źródła korzystał mój poprzednik ale jeśli z instrukcji dla gmin to źle przepisał hasło (nie ma tam przecinka !!!). należy jeszcze spojrzeć na kategorię archiwalną. 0910 w gminach ma kat. BE-5 a a w powiatach B-5. 0913 w gminach B-5 i hasło „kontrole wewnętrzne” a w powiatach A i hasło”własne kontrole jednostek podległych”. jeszcze inne są dla województwa ale już nie będę wymieniać. każdy powinien wiedzieć jaka instrukcja obowiązuje w jego jednostce. u mnie obowiązuje ta dla gmin i plany kontroli są w 0913.

    #13574
    stadyr
    Uczestnik

    to jest klasyfikacja jaka stosowalem w UG…
    przecinka już nie ma 😉

    #13577
    nickkita
    Uczestnik

    nie można tak poprawiać jak ja już się rozpisałam :smile:)) to nie jest w porządku 🙂

    #13586
    jadtra
    Uczestnik

    Cześć
    o stosowaniu symboli klasyfikacyjnych dla przeprowdzenia kontroli decydują stosowne ustawy.
    Dla organów powiatu jest np instrukcja kancelaryjna dla organów powiatu gdzie w Załaczniku Nr 9 wydanym w formie ustawy Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 07.12.2009r. zmieniającycm rozporządzenie w sprawie instrukcji kancelaryjnej dla organów powiatu w Wykazie haseł pierwszego. drugiego i trzeciego rzedu zapisano:
    09 Nadzór, kontrole, badania

    W trzecim rzędzie haseł 090- coś tam…., a w 091 – Kontrole, inspekcje , lustracje., dalej 092- Badania, dalej 093 – Uczestnictwo w obcych kontrolach i badaniach.

    Przypisanie cyfry 4-tej tj. cyfry IV- czwartego rzędu, nastąpiło w Jednolitym rzeczowym wykazie akt dla organów powiatu – tej ustawy . U mnie jest np. 0911 Kontrole zewnętrzne urzedu własnego, 0912 kontrole wewnętrzne , 0913 kontrole własne jednstek podległych, 0914 Kontrole zewnętrzne w jednostkach podległych.
    Jednolty wykaz akt przypisuje tworzonej dokumentacji okres archiwizacji A, B-5, Bc (dla kontroli np.) w uzgodnieniu z Archiwum Państwowym.

    Czyli w tym zakresie nie ma Żadnej dowolności o ile zadanie przez Ciebie wykonywane ma przypisane hasło .

    W przypadku audytu wewnętrznego w powiecie i sama sobie tworzyłam tę 4-tą cyfrę oczywiście w akceptacji Archiwum Państwowego O/ lokalny.

    #13587
    Anonim
    Nieaktywny

    Witam
    Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Generalnie chodzi mi o powiat – sory, że nie zaznaczyłam tego. W instrukcji kancelaryjnej dla instutucjonalnej kontorli wewnętrznej są w zasadzie trzy symbole:
    0910 Plany kontroli, inspekcji itd. (to nie podlega dyskusji)
    ale nie widzę różnicy dla 0912 Kontrole wewnętrzne oraz 0913 Własne kontrole jednostek podległych.
    Czy symboel te można używać zamiennie? 0912 jest trochę szersze niż 0913, ale dla mnie innej różnicy nie ma…. 🙂

    #13592
    nickkita
    Uczestnik

    różnica jest bo w 0912 można ująć kontrole wewnętrzne w jednostkach podległych ale nie wszystie kontrole wewnętrzne zawierają się w 0913, czyli w kontroli jednostek podległych np. kontrola danego wydziału w urzędzie będzie kontrolą wewnętrzną ale nie będzie już uznawana jako kontrola jednostki podległej bo jednostki podległe to nie są przecież wydziały tylko jednostki, które są określone w statucie jako podległe (organizacyjne).

    #13594
    jadtra
    Uczestnik

    Cześć – sorry 😳 za datę ustawy , chyba moje myśli puściły trochę wodzy fantazji.
    Prawidłowa data ustawy to :07.12.1999r. (Dz. U.Nr 102 , poz. 1187 )
    Z tym 2009 rokiem to troche przesadziłam
    Życzę wszystkim miłego dnia
    Pozdrawiam 😀

    #13597
    Anonim
    Nieaktywny

    Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam i życzę miłego dnia 😀

Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.