sobota, 27 kwietnia, 2024

Tak sobie pomyślałam..

Home Forum Sektory Samorządy Tak sobie pomyślałam..

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
  • #6957
    Anonim
    Nieaktywny

    Witam
    Mam takie dość lużne, czy raczej naiwne pytanko: Czy Audytor może skontrolować komórkę kontroli wewnętrznej, która zajmuje się głównie sprawdzaniem wydatków 5 %? Pytam czysto teoretycznie…

    Pozdrawiam

    #6958
    ceem
    Uczestnik

    Witam. Myślę, że musi zgodnie z art. 48 ufp.

    #6961
    jadtra
    Uczestnik

    Potwierdzam za ceem ,ale tak luźno napiszę , że to będzie audyt.
    Sprawdż: na jakiej podstawie przeprowadza sie kontrolę 5% – chodzi mi o :
    1.uregulowania wewnętrzne, czy są , czy je zaktualizowano w związku ze zminaa uofp, jaki zakres podmiotowy obejmuje zakres kontroli (czy wszystkie jednostki organizacyjne it.). Z mojego doświadczenia dodam jak masz SPZOZ to tez dotyczy,
    2.zobcz podległość kontrolera i zgodność zakresu obowiązków , staż pracy , szkolenia czy były , wykszrałcenie ( te informacje mogą pozytywnie wpłynąć na ocenę kontrolera lub wskazać, że nie było szkoleń a tyle było zmian przepsiów wynikających ze zmiany ustaw i aktów wykonawczych))
    3. czy sa upoważnienia do przeprowadzenia tej kontroli. porównaj ważność upoważnienia z okresem kontroli,
    4. zobacz sam protokół (podaję za RIO) , czy można z niego jednoznacznie wyczytać przeprowadzenie trj. 5% kontroli,
    5. uofp mówi , iz kontrolą w danym roku należy objąć szystkie powołane przez jsfp …… (u mnie jest kontroler teraz na 1/2 etatu ❗ i nie wywiąże się 😯 ),
    6.zobacz zalecenia – z czyjego sa tytułu, czy jest pouczenie dot. ustosunkowania się do protokołu, w jakim czasie, czy był czas dotrzymany na wykonanie zaleceń lub informacje o tym jak te zalecenia będą wykonane.
    7. zobacz czy były jakieś kontrole sprawdzające z tytuły….. np. dużych uchybień wskazanych w trakcie poprzedniej kontroli wewnętrznych.
    – to tylko takie małe wskazaowki .

    #6966
    Anonim
    Nieaktywny

    Serdeczne dzięki za podpowiedzi.. 😀

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.