piątek, 26 kwietnia, 2024

umowa na usługę

Home Forum Sektory Samorządy umowa na usługę

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Autor
    Wpisy
  • #11548
    silk
    Uczestnik

    Witam , mam dylemat. W trakcie kontroli podległej jednostkli budżetowej natknęłam się na fakturę – kwota 2 708,40 zł za -budowa placu parkingowego przy stadionie. W opisie merytorycznym f-ry czytam: „dot. robót ziemnych wykonywanych na obiekcie jednostki” Z ustnych wyjaśnień dyrektora wynika, że trzeba było szybko zakopać dół, w którym zbierała się woda, stąd zastosowano jakieś specjalne sączki itp. Nie ma żadnej dokumentacji na tę okoliczność. Dyrektor zamówił usługę telefonicznie u sprawdzonego wykonawcy. Wszystkie ustalenia załatwiono ustnie. Czy mam prawo wymagać umów do każdej usługi, czy jest gdzieś mowa o kwocie od której umowa pisemna jest bezwzględnie wymagana. Po głowie „kołacze” mi się jakieś 2000 zł, ale nic nie mogę znaleźć w przepisach.

    #11550
    dorotab
    Uczestnik

    Cześć. Koniecznośc zawarcia umowy na np. usługę od określonej wartości wynikać może jedynie z przyjętych procedur dotyczących zamówień, których wartość nie przekracza kwoty wynikającej z art. 4 pkt 8 pzp. W procedurze określa się również kwotę graniczną, którą może być te 2 000.

    #11552
    kacha
    Uczestnik

    Witam,
    Dobrze Ci się kołacze, ale to był zapis w k.c. i dawno go już nie ma. Obecnie, tak jak napisała DorotaB wymóg zawarcia umowy, o wartości poniżej kiedyś 6.000 (teraz 14.000 euro) może wynikać jedynie z wewnętrznych regulacji istniejących w jednostce.
    Oczywiście można się zastanowić nad sposobem dokumentowania wydatków, które dokonywane powinny być w sposób celowy i oszczędny (uofp), jednak foma powinna wynikać z wewnętrznych regulacji. Jeśli nie masz nic w instrukcjach obowiązujących w jednostce należałoby zastanowić się nad uregulowaniem tej kwestii.
    Pozdrawiam

    #11565
    slavek
    Uczestnik

    Możesz się powołać na poniższy zapis z KC
    Art. 648. § 1. Umowa o roboty budowlane powinna być stwierdzona pismem.
    § 2. Wymagana przez właściwe przepisy dokumentacja stanowi część składową umowy.
    Pozdrawiam

    #11570
    tamara
    Uczestnik

    Witam,
    U nas w postanowieniach końcowych w Regulaminie udzielania zamóweiń publicznych jest zapis „dla zamówień o wartości powyżej 2500,00 zł brutto wymagane jest każdorazowo zawarcie umowy w formie pisemnej”

    #11579
    silk
    Uczestnik

    dziękuję za wszystkie podpowiedzi, już po sprawie, bo znalazła się umowa, teraz tylko roztrząsam kwestię rozbieżnych opisów treści operacji. Co innego jest napisane w umowie, co innego pisze wykonawca na fakturze, a jeszcze inaczej napisano w opisie merytorycznym na odwrocie faktury, z ustnych tłumaczeń zaś wiem, że to było zakopanie dołu.

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.