piątek, 26 kwietnia, 2024

UoFP – rozpoczecie zwalania audytorow

Home Forum Sektory Jednostki badawczo-rozwojowe UoFP – rozpoczecie zwalania audytorow

Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)
  • Autor
    Wpisy
  • #18501
    Gosc – aw
    Uczestnik

    Czy macie juz sygnaly o likwidacji audytorow w jednostkach, ktore „wypadaja” w nowej UoFP z obowiazku prowadzenia audytu (lub wypadaja z sektora) ?

    Ja juz widze (w praktyce), ze zwolnienia sie zaczynaja…

    Ciekawe tylko czy to tylko moje spotrzezenia czy inni juz maja sygnaly, ze ich stanowisko zostanie zlikwidowane…

    #18502
    xyz
    Uczestnik

    Możesz powiedzieć gościu-aw na jakiej podstawie aw dostają wypowiedzenia? Do końca roku dość trudno zwolnić audytora. Jeśli nie naruszył jednego czy drugiego, jeśli miał dobrą ocenę pracodawcy, to nie widzę możliwości zwolnienia audytora. Najwcześniej może to się zacząć (oby nie!) 4 stycznia 2010 – dopiero wówczas będzie podstawa prawna.

    #18503
    Gosc – aw
    Uczestnik

    Masz racje – od stycznia 2010r. 😉

    Co z tego jak juz wiem, ze stanowisko zostanie zlikwidowane – audyt nie bedzie potrzebny (nie jest wymagany …)

    #18505
    wojak
    Uczestnik

    Ale wiąże się z tym cała procedura likwidacji stanowiska pracy…. i konieczność zapłacenia zwalnianemu odprawy.
    Ja w takim stresie bym się rozchorował… na długo!

    #18509
    Gosc – aw
    Uczestnik

    [QUOTE BY= Wojak] Ale wiąże się z tym cała procedura likwidacji stanowiska pracy…. i konieczność zapłacenia zwalnianemu odprawy.
    Ja w takim stresie bym się rozchorował… na długo!
    [/QUOTE]

    Cała procedura? Wypowiedzenie z uzasadnieniem (likwidacja stanowiska)…
    Chorować długo ? Ostatnio było głośno o kontrolach ZUS … Wyobrażam sobie, że można udawać tydzień, dwa ale nie np. 3 miesiące…

    #18511
    zbycho
    Uczestnik

    Czy w związku ze zmianami ustawowymi MF przewidział jakąś procedurę wychodzenia JBR-ów z audytu wewnętrznego ? Jaka może być reakcja organu założycielskiego ?

    #18514
    wojak
    Uczestnik

    http://www.rp.pl/artykul/317602,380052_Tanie_i_szybkie_rozstanie_z_urzednikiem.html
    Nie strzelaj sobie w stopę przy urnie wyborczej ❗
    Kadencja cudów i „cudaków” trwa, a sondażowe poparcie wzrasta – „głupi naród wszystko kupi” 😥

    #19255
    zbycho
    Uczestnik

    Właśnie wczoraj z Zarzadzenia Dyrektora dowiedziałem się, że audyt wewnętrzny w mojej jednostce został zlikwidowany z dniem 1 stycznia 2010. Nie ma obowiązku prowadzenia i nie jest potrzebny. Propozycja zmieniająca warunki pracy nie jest atrakcyjna. Negocjacje trwają !?

    #19256
    audyt345
    Uczestnik

    a czasami JBR nie wypadają z nowej ustawy o finansach publicznych

Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.