sobota, 19 września, 2020

Ustawa prawo zamówień publicznych

Home Forum Sektory Samorządy Ustawa prawo zamówień publicznych

Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)
  • Autor
    Wpisy
  • #7108
    goga
    Uczestnik

    Zgodnie z którym artykułem ustawy prawo zamówień publicznych powinna szkoła udzielić zamówienia na sprzątanie szkoły, jeżeli kwota przewidziana na cały rok wynosi 57 tys. zł. Proszę o podpowiedź???

    #7110
    agniechar61
    Uczestnik

    Zgodnie z art. 4 pkt. 8 ustawy – ustawy nie stosuje się do zamówień i konkursów, których wartość nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości kwoty 6000 EURO. Wszystkie więc zamówienia przekraczające 6000 EURO obligują do stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych. Przelicz kwotę netto na euro wg kursu 4,3870 (rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 22.05.2006 r. w sprawie średniego kursu złotego w stosunku do euro stanowiącego podstawe przeliczania wartości zamówień publicznych -Dz. U nr 87 poz. 610 z 2006 r.). Pozdrawiam

    #7124
    goga
    Uczestnik

    Na fakturach odnosnie sprzątania pomieszczeń stosuje jednostka zapis „zrealiozwano zgodnie z art. 70 prawa zamówień publicznych”. Całoroczna kwota to 57 tys. zł (pojedyncze faktury na kwotę ok. 4 tys) Proszę napiszcie czy to jest prawidłowe bo w tej ustawie za bardzo się nie orientuję???

    #7126
    agniechar61
    Uczestnik

    jeżeli na fakturach jest powołany art. 70 ustawy, to oznacza że zastosowano tu jeden z trybów zamówień – zapytanie o cenę. Powinnaś sprawdzić czy prawidłowo wykonywany jest przedmiot zamówienia – zgodnie z podpisaną z Wykonawcą umową, czy jest określona maksymalna wartość nominalna zobowiązania w umowie (bądź wynagrodzenie ryczałtowe) i czy ta kwota odpowiada kwocie określonej na fakturach – czy nie ma przekroczeń. Ponadto należałoby sprawdzić prawidłowość przeprowadzenia całej procedury, a więc czy było przesłane do co najmniej 5 wykonawców zaproszenie do składania ofert wraz z siwz, czy siwz jest zgodne z art. 36 ustawy PZP. Pozdrawiam

    #7161
    k-asiek
    Uczestnik

    ponieważ jest to zamówienie o wartości poniżej 6000 euro, to nie trzeba soporzadzać siwz, ani żadnej dodatkowej dokumentacji. Należy przeprowadzić rozeznanie cenowe rynku, albo poprosić rzeczoznawcę o podanie ewentualnej ceny i zaprosić min 5 wykonawców do zlożenia oferty. Wszystko jest opisane w komentarzu do uozp na stronie UZP.

    #7167
    agniechar61
    Uczestnik

    K-siek co ty piszesz? to nie jest zamówienie popniżej 6000 EURO? przyjmujęc, że brutto wartość wynosiła 57 000 zł to netto to jest 46721,31 zł, a 46721,31 : 4,3870 wynosi ok.10650 EURO. Stosuje się więc ustawę o zamówieniach. Mylisz dwie kwestie: postępowanie, w którym nie mają zastosowania przepisy PZP z postępowaniem o zamówienia publiczne w trybie zapytania o cenę (tam jest wymóg zaproszenia co najmniej 5 wykonawców!)

    #7172
    goga
    Uczestnik

    Tak mi się wydaje, że agniecha ma rację, a co w przypadku jeżeli oferty złożył tylko jeden oferent??? Poradź proszę

    #7175
    meg
    Uczestnik

    Postepowanie o udzielenie zamówienia w trybie zapytania o cenę podlega unieważnieniu, jeżeli nie złożono co najmniej dwóch ofert nie podlegających odrzuceniu.
    Pozdrawiam

    #7197
    k-asiek
    Uczestnik

    Oj faktycznie źle przeczytałam, i zrozumiałam, że to zamówienie poniżej 6000 Euro. Nie w takim razie agniecha ma rację. Sorki za wprowadzenie w błąd

Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.