czwartek, 6 maja, 2021

wyłaczenie danych w sprawozdaniu

Home Forum Sektory Samorządy wyłaczenie danych w sprawozdaniu

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #14003
  dorotab
  Uczestnik

  Cześć. Czy dane osobowe /imie nazwisko/ wyłączanie ze sprawozdania na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej już w sprawozdaniu przedkładanym kierownkowi komórki czy dopiero w momencie umieszczenia go na stronie internetowej urzędu /jeżli macie taka praktykę/. Z góry dziękuję za odpowiedź.

  #14013
  jadtra
  Uczestnik

  Osoby czytajace sprawozdanie są stroną – dlatego piszemy nazwisko i imię osób, w sprawozdaniu osób np. nauczycieli których badaliśmy wynagrodzenia, naczelnika wydziału itd… . Należy pamietać aby adresaci sprawozdania podpisali dokumenty dot. ochrony danych osobowych przetwarzanych w zwiazku z wykonywaną pracą urzędnika.

  Na BIP-e nie podajemy tych informacji , także zamazujemy je przy pokazywaniu dokumentu w formie papierowe, tak aby osoby nie można było zidentyfikować.

  Możesz zobaczyć sprawozdania na BIP-e z Umiasta Opole, tam dane osobowe sa dobrze chronione. Z taka interpretacją ja się spotkałam.

  Jednakże juz w przypadku zaleceń pokontrolnych umieszczanych na bip-e odbywa się to różnie np :
  – w formie zarządzeń np. prezydenta miasta i wtedy nie podaje sie nazwiska ale funcję np. dyrektor i nazwę jednostki której dotyczy zalecenie,
  – albo umieszczane jest zalecenie kierowane z imienia i nazwiska do kierownika jednostki np. kontrolowanej, gdyż te nazwiska i stanowiska sa już na BIP-ie jako dane jawne.

  #14017
  kules
  Uczestnik

  Ja nie podaję nazwisk pracowników w sprawozdaniach – operuję tylko nazwami stanowisk. No oprócz nazwiska kierownika komórki audytowanej, ale ono jest dostępne ogólnie w internecie, więc to żadna tajemnica.
  Do BIPu sprawozdań z zadań nie daję.

  #14018
  meg
  Uczestnik

  U mnie jest też tak jak napisał kules 😀

  Pozdrawiam

  #14019
  dorotab
  Uczestnik

  Dzieki.

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.