piątek, 26 kwietnia, 2024

wymagania stawiane AW

Home Forum Sektory Samorządy wymagania stawiane AW

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Autor
    Wpisy
  • #5369
    spedek1
    Uczestnik

    Czy ktoś jest w posiadaniu interpretacji dot (chyba była to interpretacja MF) zapisu ustawy o pracownikach samorządowych iż do audytora wewnętrznego nie mają zastosowania wymaganych posiadanie co najmniej dwuletniego stażu pracy na stanowiskach wymienionych w art. 3 ust. 4 pkt 1 ustawy z 22 marca 1990 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2001 r. nr 142, poz. 1593 z późn. zm. ( stanowiska kierowniczee)
    Za pomoc z góry dziękuję

    #5370
    meg
    Uczestnik

    Cześć!
    Wprawdzie nie posiadam interpretacji MF dot. zapisu ustawy (…), ale czy jest ona konieczna?
    Rozporządzenie Rady Min. z dn. 2 sierpnia 2005r. w sprawie zasad wynagradzania pracowników samorządowych zatrudnionych w urzędach gmin, starostwach powiatowych i urzędach marszałkowskich (Dz. U.05.146.1223)
    określa w tabeli VI stanowiska pracownicze wspólne dla wszystkich urzędow. Z tabeli tej jasno wynika iż audytor wew. jest kierowniczym stanowiskiem a wymagania kwalifikacyjne tj. wykształcenie oraz umiejetności zawodowe i staż pracy w latach sa okreslane wg odrębnych przepisów. A takimi dla audytora jest ustawa o fin publ. Pozdrawiam 😀

    #5371
    spedek1
    Uczestnik

    oczywiscie mam to samo zdanie ale niektóre osoby z działu kadr twierdzą że jeżeli audytor jest w dziale stanowiska kierownicze to oprócz spełnienia wymagań z uofp również musi posiadać 2 letnie doświadczenie ….. A kiedyś czytałem taką interpretację która by szybko załatwiła sprawę.

    #5694
    meg
    Uczestnik

    Do spedek1!

    Jest interpretacja odnośnie Twojej sprawy, w Gazecie Prawnej.
    pozdrawiam 😀

    #5702
    spedek1
    Uczestnik

    już czytałem ale za pamieć dziękuję
    Pozdrawiam

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.