piątek, 26 lutego, 2021

wymagania stawiane AW

Home Forum Sektory Samorządy wymagania stawiane AW

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #5369
  spedek1
  Uczestnik

  Czy ktoś jest w posiadaniu interpretacji dot (chyba była to interpretacja MF) zapisu ustawy o pracownikach samorządowych iż do audytora wewnętrznego nie mają zastosowania wymaganych posiadanie co najmniej dwuletniego stażu pracy na stanowiskach wymienionych w art. 3 ust. 4 pkt 1 ustawy z 22 marca 1990 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2001 r. nr 142, poz. 1593 z późn. zm. ( stanowiska kierowniczee)
  Za pomoc z góry dziękuję

  #5370
  meg
  Uczestnik

  Cześć!
  Wprawdzie nie posiadam interpretacji MF dot. zapisu ustawy (…), ale czy jest ona konieczna?
  Rozporządzenie Rady Min. z dn. 2 sierpnia 2005r. w sprawie zasad wynagradzania pracowników samorządowych zatrudnionych w urzędach gmin, starostwach powiatowych i urzędach marszałkowskich (Dz. U.05.146.1223)
  określa w tabeli VI stanowiska pracownicze wspólne dla wszystkich urzędow. Z tabeli tej jasno wynika iż audytor wew. jest kierowniczym stanowiskiem a wymagania kwalifikacyjne tj. wykształcenie oraz umiejetności zawodowe i staż pracy w latach sa okreslane wg odrębnych przepisów. A takimi dla audytora jest ustawa o fin publ. Pozdrawiam 😀

  #5371
  spedek1
  Uczestnik

  oczywiscie mam to samo zdanie ale niektóre osoby z działu kadr twierdzą że jeżeli audytor jest w dziale stanowiska kierownicze to oprócz spełnienia wymagań z uofp również musi posiadać 2 letnie doświadczenie ….. A kiedyś czytałem taką interpretację która by szybko załatwiła sprawę.

  #5694
  meg
  Uczestnik

  Do spedek1!

  Jest interpretacja odnośnie Twojej sprawy, w Gazecie Prawnej.
  pozdrawiam 😀

  #5702
  spedek1
  Uczestnik

  już czytałem ale za pamieć dziękuję
  Pozdrawiam

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.