czwartek, 4 marca, 2021

WYNAGRODZENIA – PILNE

Home Forum Sektory Samorządy WYNAGRODZENIA – PILNE

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #12205
  nickkita
  Uczestnik

  dyrektor jednej ze szkół 2 lata temu podniósł wartość punktu dla pracowników niepedagogicznych, dokonał tego bez porozumienia z radą, co jest niezgodne z prawem. w wyniku zmiany wartości pkt pracownicy otrzymali wyższe pensje. czy teraz mają to zwracać? czy dyrektor naruszył dyscyplinę fp? jeśli tak to z jakiego artykułu? a może jakieś inne konsekwencje?

  #12206
  kubas
  Uczestnik

  zajmujesz sie kontrola czy audytem? 😈 pzdr

  #12207
  romb
  Uczestnik

  Witam,
  Myślę,że dość trudno będzie zarzucic dyrektorowi naruszenie dyscypliny, bo jak sądzę miał w planie finansowym środki na wypłatę tcyh wyższych wynagrodzeń. W żadnym wypadku nie powinno się dochodzić zwrotu od pracowników. Wprawdzie ewidentnie wynika z opisu,że dyrektor naruszył prawo ustalajac samodzielnie wartość punktu, ale warto też chyba zwrócić uwagę na paragraf 3 punkt 5 Rozp.RM w sprawie zasad wynagradzania, który umożliwia podnoszenie wynagrodzeń ponad poziom wynikający z tabel urzędowych. Ja skłaniałbym się raczej do zastosowania wobec dyrektora sankcji przewidzianych kodeksem pracy (np.art.114 lub 108)

  #12209
  slaw
  Uczestnik

  trzeba również szczegółowo apoznać się z uchwałą. U nas jest uchwała zgodnie z którą są pewne widełki wartości punktu w złotych. Dyrektor decyduje o wysokości punktu i nie moze być on niższy ani wyższy od tego ustalonego w Uchwale. Wartość wprowadza Zarządzeniem. Przy dokonywaniu podwyżek wartości punktu musi pamiętać o wielkości środków w planie finansowym, ponieważ przekroczenie Planu jest naruszeniem dyscypliny finansów, natomiast samo naruszenie uchwały takim naruszeniem moim zdaniem nie jest

  #12211
  nickkita
  Uczestnik

  tak myślę że nie naruszył dyscypliny bo nie znalazłam artykułu pasującego do tego. w uchwale nie ma widełek. powinien stosować taką wartość jaka była w uchwale. nie zrobił tego i uważam, że powinien ponieśćkonsekwencje przynajmniej w formie kary. Art. 108 raczej nie bo to jest kara za nieprzestrzeganie dyscypliny pracy, bhp itp. natomiast 114 myślę że mogłoby być. co wy na to?

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.