sobota, 27 kwietnia, 2024

Zmiana planu audytu

Home Forum Sektory Samorządy Zmiana planu audytu

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Autor
    Wpisy
  • #20684
    Anonim
    Nieaktywny

    Witam,
    Niestety, wskutek niezależnych ode mnie okoliczności muszę dokonać zmiany planu audytu na 2010 rok. I pojawił się taki oto problem proceduralny. Mianowicie, plan na 2010 r. był przyjmowany uchwałą zarządu, bo zgodnie z interpretacją MF, to właśnie zarząd był kierownikiem powiatu. W nowej ustawie i wg nowej ustnej interpretacji MF kierownikiem jest przewodniczący zarządu, czyli starosta. No i tu klops. Plan trzeba zmienić, ale można to zrobić tylko uchwałą, skoro uchwałą był wprowadzany. Ale kwestia podległości się zmieniła i teraz nie ma podstawy, żeby zrobił to zarząd – wszak kierownikiem jest starosta :smile:). Siedzę, siedzę i myślę – już mi się zwoje przepaliły. Chyba dam podstawę jakąś ogólną o zarządzie, bez zagłębiania się w szczegóły i powiążę to z nowym rozporządzeniem – narazie innego wyjścia nie widzę….
    pozdrawiam

    #20685
    dorotab
    Uczestnik

    Cześć.
    Zwróć przy tym uwagę, iż kierownikiem jednostki w rozumieniu nowej ustawy jest owszem przewodniczący zarządu ale nie starosta. Według naszej radczyni w zakresie audytu, gdzie ma podpisać się kierownik jednostki ma być pieczątka przewodniczący zarządu a nie starosta.
    Co do zmiany planu, może możnaby zastosować par. 9 rozporzadzenia, a w sprawozdaniu z wykonania planu audytu wskazać niezrealizowane zadania.
    Na jednym ze szkoleń z panią z MF wskazała ona, iż obecnie nie ma mowy o zmianie planu.

    #20688
    Anonim
    Nieaktywny

    Hej, co do tego kierownika jednostki w powiecie to już były dyskusje na tym forum. Ja też najpierw myślałam, żeby zostawić tak jak jest, czyli zarząd. Ale po dyskusji i telefonie do MF, doszłam do wniosku, że to starosta jest kierownikiem, a w ustawie napisali o przewodniczącym zarządu, bo mieli na myśli także województwa i żeby nie pisać o marszałku i staroście – napisali o przewodniczącym. O tym kto jest przewodniczącym decydują ustawy ustrojowe, a w powiatowej napisane jest, że to starosta. Poza tym gdyby chcieli, żeby to był zarząd, to myślę, że tak faktycznie by napisali.
    Nie bardzo wiem o jakiej pieczątce przewodniczącego zarządu mówiła Twoja radczyni – przecież w instrukcji kancelaryjnej nie ma takiej pieczątki. W sprawach należących do zarządu – przystawia się pieczątkę „starosta, imię i nazwisko” i to też przekonało mnie do powyższej wersji.
    Co do par. 9 to na tej podstawie chciałam właśnie oprzeć zmianę planu. I tu możemy interpretować na różne sposoby. Dla mnie wyrazem uzgodnienia z kierownikiem jednostki zakresu realizacji planu, czyli wskazaniu co robimy, a czego nie – jest właśnie uchwała czy też zarządzenie o zmianie planu, w której kierownik akceptuje ten zmieniony zakres. Oczywiście w sprawozdaniu z realizacji planu wskazuje, które zadania nie zostały zrealizowane, dlaczego i kiedy to uzgodniono. To taka moja osobista wizja…. :smile:, ale pomyślę jeszcze…

    #20695
    dorotab
    Uczestnik

    Cześć. Pozwolę sobie wrócić do tematu. Owszem to co napisałaś jest oczywiste ale nie dla naszego radcy prawnego. Cóż z tego, że instrukcja kancelaryjna nie przewiduje wzoru pieczęci przewodniczącego zarzadu. U nas jest i nic i nikt nie jest w stanie jej przekonać, że jest to niepoprawne.
    Stąd moja „uwaga”.

    #20699
    Anonim
    Nieaktywny

    Witam po długiej przerwie,
    Po przemyśleniach zastosowałam taką procedurę: nie dokonywałam zmiany planu (faktycznie w par. 9 Rozporządzenia nie ma mowy o zmianie planu), tylko wystosowałam pismo do starosty ze zmienionym zakresem, które on podpisał na znak akceptacji. Tym samym w sprawozdaniu rozliczę się z zadań niewykonanych wskazując jednocześnie, że zmieniony zakres został uzgodniony ze starostą.

    Apropos Twojego Radcy Prawnego, może wystosować do niego zapytanie na piśmie czy stosowanie pieczęci „przewodniczący zarządu” jest poprawne? Ciekawe na jakich przepisach się oprze 🙂

    P.S. U nas też była kiedyś pieczątka przewodniczącego 😉
    Pozdrawiam

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.