piątek, 26 kwietnia, 2024

zmiany w ustawie o finansach publicznych

Home Forum Sektory Samorządy zmiany w ustawie o finansach publicznych

Oglądasz 14 wpisów - 1 z 14 (wszystkich: 14)
  • Autor
    Wpisy
  • #5917
    pawels
    Uczestnik

    Witam.
    W dzisiejszej gazecie prawnej napisano że zmiany w ustawie są już po ustaleniach resortowych. Zmiany mają również dotyczyć audytu. Ciekawe co nam szykują. Jakoś mam duże obawy związane z wcześniejszymi wypowiedziami Zyty. Może ktoś ma jakieś informacje.
    Pozdrawiam

    #5921
    meg
    Uczestnik

    A co wcześniej mówila Zyta o audycie, bo jakoś mi umknęło? 😕

    #5922
    las
    Uczestnik

    Właśnie jestem w trakcie pisania mojego pierwszego planu audytu. Mam nadzieję, że mnie nie „zlikwidują” (już skończył a jeszcze dobrze nie zaczął). Pozdrowienia dla wszystkich.
    Las

    #5926
    kules
    Uczestnik

    robię to samo – pierwszy plan, jeszcze na ten rok i chciałbym jakiś audyt jeden zrobić do końca roku – może zdążę 😀
    jak nie to wracam do projektów unijnych – dużo nie stracę na chwilowym wypadnięciu z tematu – bo w unijnych i tak jest chwilowy zastój 🙂 zresztą myślę, że w samorządach wiele się nie zmieni odnośnie audytu.

    #5928
    joawar
    Uczestnik

    Ja tak samo jak moi przedmówcy z tym, że mam inną propozycję pracy ( ❓ nie w audycie) i problem bo nie wiem jak będzię i czy warto TU pozostać czy jednak pójść w siną dal.

    #5929
    kules
    Uczestnik

    wystarczy poczekać paręnaście dni, miesiąc góra i wszystko będzie wiadomo

    #5930
    joawar
    Uczestnik

    Ale decyzję muszę podjąć JUŻŻŻ 😆

    #5931
    kules
    Uczestnik

    skoro uzgodnienia resortowe się skończyły to wystarczy zadzwonić do ministerstwa, albo do giaw i spytać co się szykuje, bo oni już wiedzą

    #5932
    joawar
    Uczestnik

    Wyobraź sobie, ze dzwoniłam i niestety nie uzyskałam informacji. Mam małą siłę przebicia, wiec chyba jednak …

    #5935
    eo
    Uczestnik

    W momencie w którym projekt zostanie skierowany do uzgodnień międzyresortowych zostanie opublikowany na BIP-ie MF. Mi również nie udało się uzyskać konretnych informacji, z tym żę na „pewno nie ” jak podał mi jedan z pracowników MF ale tylko „telefonicznie” instytucji AUDYTU nie zlikwidują.

    #5937
    joawar
    Uczestnik

    Jest już po uzgodnieniach międzyresortowych a BIP-ie projektu brak

    #5941
    juror
    Uczestnik

    Nie martwcie się, audyt wewnętrzny będzie istniał. 😀
    Pozdrawiam wszystkich

    #5942
    kules
    Uczestnik

    istniał będzie na pewno, tylko pytanie gdzie 😀
    czy w samorządach się ostanie ❓ 😀

    #5944
    mama0454
    Uczestnik

    Audytu nie można zlikwidować, bo jest on narzucony Polsce przez Unię m.in. w celu kontroli nad wydatkowaniem pieniędzy unijnych. Pamiętam, że swego czasu p. Gilowska obstawała przy tym, aby audytorami mogły zostać jedynie osoby z wykształceniem ekonomicznym. Oczywiście, wszyscy, którzy nabyli uprawnienia audytorskie wcześniej, a nie mają takiego wykształcenia, pozostałyby audytorami w dalszym ciągu. potem z tego pomysłu Gilowska się wycofała.

Oglądasz 14 wpisów - 1 z 14 (wszystkich: 14)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.