piątek, 26 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: VAT naliczony i należny

Home Forum Sektory Samorządy VAT naliczony i należny Odpowiedz na: VAT naliczony i należny

#10741
malutki1
Uczestnik

Witam! Do Zaświadczeń odnośnie rejestracji szkoły i warsztatów jeszcze nie dotarłam ale obawiam się że „jedno” i „drugie” ma tę samą siedzibę i bedzie posługiwało się tym samym NIP-em. Z ustaleń wiem, że podmiotem wystawiającym faktury była „Szkoła”… w gruncie rzeczy to księgowość i ewidencję jednostka prowadzi jedną… tylko powinny być podziały na poszczególne tytuły i rodzaje wydatków i źródła pochodzenia, nawet do rozrachunków z tytułu VAT. Kiedyś pracownia warsztatów funkcjonowała jako zakł. budżetowy i posiadała odrębność organizacyjną i finansową. Po kolejnych zmianach uofp w tym likwidacji środków trwałych, wcielono w struktury szkoły warsztaty, księgowość przekazano księgowej szkoły i okrślono jako rachunek dochodów własnych. podstawowym źródłem finansowania działalności warsztatów jest działalność usługowo-produkcyjna, określona w uchwale jst. Wiem że Szkoła nie musiała się rejestrować jako czynny płatnik VAT za względu na zwolnienie przedmiotowe, ale dlaczego wystawia FV za najem i rozlicza to z zakupami i sprzedażą pozabudżetową to nierozumiem…