środa, 8 maja, 2024

Odpowiedz na: zaopatrzenie w wodę i odprowadzenie ścieków w gminie

Home Forum Sektory Samorządy zaopatrzenie w wodę i odprowadzenie ścieków w gminie Odpowiedz na: zaopatrzenie w wodę i odprowadzenie ścieków w gminie

#10757
elka
Uczestnik

Ja robiąc pierwszy raz analizę spędziłam tam kilka dni i o wszytskich kosztach działalności dokładnie mi opowiedziano. Teraz wiem o co chodzi io z reguły jade tam na jeden dzien do głównej księgowej i wypytam dokładnie o co chodzi.

A w jakim celu ty masz zrobic tę analizę?
My robimy dlatewgo, że ustawa mówi o toym , że prezydent musi weryfiikowac koszty przed zatwierdzeniem taryfy.
Wszystko zależy od podejścia PM, radnych, do cen wody, ścieków i czy naprawdę masz szukac oszczędności, czy to tylko proforma i masz spradzic, czy robią wszystko zgodnie z ustawą.
U nas są to spółki z o.o. , jednaze 100% udziałem miasta. My na wiele kosztów tak naprawę nie mamy wpływu.

ZObacz czym sie różnią plany tegoroczne i o ile od planu i wykonania poprzednich lat.
Czy dodatkowe koszty sa uzasadnione?
Jeżeli wprowadzono dodatkowe opłaty np za gotowosc jak to wyliczono, czy to uzasadnione wydatki? Czy nie za wysokoa jest maortyzacja (u nas wynegocjowalismy za spółką, aby nowe inwestycje miały obniżoną stawkę amortyzacji, ponieważ koszty z tego tytułu rosną z roku na rok w zatrważającym tempie a ma to wpływ na cene wody.

Jak będziesz miec dane z poprzednich lat i bieżące to daj znać i pytaj jak będe mogła to pomogę.
Szkoda, że nie da się innaczej skontaktować niż przez to forum, to przesłaąłbym Ci nasze analizy i zobaczyłabyś jak to robimy.