piątek, 26 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: pomoc niepełnosprawnym

Home Forum Sektory Samorządy pomoc niepełnosprawnym Odpowiedz na: pomoc niepełnosprawnym

#11634
jadtra
Uczestnik

Dołączam sie do prośby. Będe miała we wrześniu audyt w tym temacie. Jak zakończę prześle opracowanie do materiałów moze się przyda.
Teraz chętnie coś poczytam.

Mało znam przepisy. Jezeli ktoś na form podałby ustawy z jakimi należy się zapoznać przed audytem bardzo będzie pomocny.

Uwagi o jakich wiem:
1. długie rozpatrywanie wniosków, nie wydawanie regulaminu (np. klauzula potwierdzająca że składajacy wniosek o dofinansowanie dostał regulamin, który jest pomocny w jego wypełnieniu),
2. nie wykorzystanie środków które przychodzą pod koniec roku – opieszałość pracowników – spotkałam się z tym,
3. wybór osoby „fachowca” w komisji, który chodzi i sprawdza czy pieniądze faktycznie zostały wydatkowane zgodnie z wnioskiem,
4. podważanie kosztorysów opracowanychprzez firmy remontowe bez uzasadnienia „ba ja fachowiec lepiej wim” – np. kran może być tu a tu już drugi kran nie może być (nie mial racji ale nie przyznał na niego środków ❗ ),
5.nie rejestrowanie skladanych wniosków w terminie – trochę trudne do udowodnienia ale można tego sie doszukać już później w materiałach,
6.rozmowa kontrolowane – wysyłasz znajomego jako potrzebującego dofinansowania z PFRON i później w rozmowie dowiesz się jak pracuje zespół dysponujący środkami z PFRON-u. Często dyrektor nie ma o tym pojęcia 😯 .