piątek, 26 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: wynajem lokali przez zakład budżetowy

Home Forum Sektory Samorządy wynajem lokali przez zakład budżetowy Odpowiedz na: wynajem lokali przez zakład budżetowy

#11805
alina30
Uczestnik

Rozumiem, że chodzi o wynajem lokali będących własnością gminy. Ja akurat pracuję w takim zakładzie budżetowym. Podejrzewam, że jeżeli już jest to zakład budżetowy to stawki czynszu ustala Prezydent miasta (tak jest u mnie, ale nie wiem jakie wy macie rozwiązania organizacyjne). U mnie są one ujęte w uchwale wprowadzającej „Wieloletni program gospodarowania mieszkaniowym zasobem Miasta na lata ….” Podobnie, w formie uchwały, ustalane są szczegółowe zasady wynajmowania lokali z gminnego zasobu mieszkaniowego oraz zasady umarzania i odraczania i rozkładania na ratu należności pieniężnych Gminy i jej jednostek organizacyjnych. Wszystko to oczwiście razem z przytoczoną przez Romb”a ustawą o ochronie praw lokatorów. Nie wiem pod jakim kątem robicie audyt, więc tyle ogólnie. Umowa o najem nie jest zawierana wg uznania dyrektora tylko w uchwale Rady Miejskiej są określone stawki bazowe dla budynków znajdujących się w poszczególnych rejonach miasta i oprócz tego są czynniki zmniejszające i zwiększajace tę stawkę, np. brak centralnego ogrzewania, budynek w zlym stanie techn, brak łazienki itp. U nas umowa zawierana jest na czas nieokreślony, chyba że jest to lokal socjalny lub takie są wytyczne na piśmie Urzędu Miasta.