piątek, 26 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: ustawa o odpow.za naruszenie dyscypliny fin.publlicz.

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW ustawa o odpow.za naruszenie dyscypliny fin.publlicz. Odpowiedz na: ustawa o odpow.za naruszenie dyscypliny fin.publlicz.

#1212
gabi
Uczestnik

Ja jednak jestem zdania, że może wystąpić sytuacja gdy członkowie komisji nie są zgodni co do wyboru najkorzystniejszej oferty, a szczególnie jeśli chodzi o spełnianie przez wykonawcę postawionych warunków (np. warunek, że wykonawca powinen wykazać się wykonaniem podobnych prac w okresie wcześniejszym). Takie problemy mogą pojawić się przy robotach budowlanych albo usługach projektowych. Zamawiając np. projekt dotyczący budowy mostu, zamawiający wymaga aby wykonawca miał doświadczenie w tym zakresie tj. wykonał powiedzmy co najmniej 3 projekty o zakresie jak zlecana usługa. Ocena czy doświadczenie wykonawcy przedstawione w ofercie spełnia postawione wymogi może nie być łatwa i jednoznaczna, w tym zakresie komisja może nie uzyskać konsensusu. Takie odrębne zdanie członka komisji jest na użytek tylko i wyłącznie kierownika, który przecież musi podjąć ostateczną decyzję. A decyzję podejmuje w oparciu o ocenę komisji, która jest jego zespołem pomocniczym.