czwartek, 9 maja, 2024

Odpowiedz na: Zamówienia publiczne

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna Zamówienia publiczne Odpowiedz na: Zamówienia publiczne

#1261
meg
Uczestnik

Witam Lukebor!

Na poczatek gwoli wyjaśnienia. Nikt nie mówił o dyscyplinie w przypadku , gdy nie ma podpisu, ( to oczywiście , że uzupełnią, bo pełnomocnictw nie ma ), tylko wtedy , gdyby nalezało przeprowadzić postepowanie w trybie z wolnej reki na zamówienie dodatkowe, a nie przeprowadzono, tylko aneksem rozszerzono zakres robót. ale mnie ta sytuacja nie dotyczy , bo jest to zamówienie nie podlega ustawie p.z.p
To były czysto teoretyczne gdybania , co by było gdyby.
Widze , ze jesteś też tego zdania , że powinni powołac sie na art. 144. Oni sie tłumacza tym , że można zastosować też art. 67.1 pkt 5, bo nieprzekracza w sumie 20% wartości zamówirnia podstawowego. Wegług mnie nie , bo ten artykuł mówi , kiedy mozna zastosować tryb z wolnej reki miedzy innymi. Jak dla mnie to tylko art.144. Sytuacja jest korzystna dla zamawiają- cego, bo mniej zapłaci, a i wystapiła sytuacja , której wczesniej nie mozna było przewidzieć.
Sądzę, że w przyszlości podobna sytuacja nie bedzie miala miejsca, bo przyznali w końcu , ze powinien być art.144.
Dzięki Tobie Lukebor i innym tj. Gabi i Dorocie, że wlączyliście sie w dyskusje. Zawsze to upewnia człowieka w swoim zdaniu, lub pozwoli je zmienic na inne.

POZDROWIENIA!!!