piątek, 26 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: zmiana w ustawie

Home Forum Sektory Samorządy zmiana w ustawie Odpowiedz na: zmiana w ustawie

#15007
scypion
Uczestnik

Dzięki Meg – ale takie są fakty.

Obserwujac ewolucję audytu wewnętrznego w Polsce po 2005 roku – równią pochyłą leci prestiż, znaczenie i celowość naszego zawodu – na pysk.

Pamietajmy – mamy doradzać i zapewniać keirownika o poprawności działania KAŻDEGO aspektu naszej jednostki. 2 lata i podyplomóka maja przygotować do tego?

Bądźmy szczerzy – podyplomówka to formalność. Trochę zajeć – w formie wykładów, potem praca sklejona z kilku ksiażek i wycinków z Internetu… bez żartów. Papier wszystko przyjmie. Ale co z zachowaniem standardu Profesjonalizmu?
Jak pracodawca przyjmujac do pracy osobę na stanowisko audytora wewnetrznego możę mieć pewność, że ta podyplomówka i dwa lata doswiadczenia przy kontroli – to osoba, która faktycznie będzie w stanie mu pomóc w zarządzaniu potężną nieraz firmą o budżecie kilkudziesięcio/kilkuset milionowym?

NIe wydaje mi się.

Nie wiem do czego dąży MF jeśli chodzi o audyt wewnętrzny. Po prostu nie wiem co chce przez takie regulacje osiągnąć. Większą liczbę audytorów wewnętrznych? Zabieg z grudniem 2006 pokazał nieskuteczność takich zabiegów.