piątek, 26 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: plan audytu na rok 2009 prośba o opinię

Home Forum Sektory Samorządy plan audytu na rok 2009 prośba o opinię Odpowiedz na: plan audytu na rok 2009 prośba o opinię

#16165
krecik
Uczestnik

Witam !
Pracuję także w starostwie.Przez ostatnie 2 lata starałam sie zapewnić udział w analizie ryzyka kierowników jednostek organizacyjnych. Wysyłałam do nich pismo z prośbą o wskazanie procesów, problemów, które wymagały przeprowadzenia audytu wewnętrznego. Jak łatwo się domyślić nikt nigdy (poza 1 jednostką) nie miał żadnych problemów, więc w planie audytu ujmowałam zadania związane z działalnością urzędu.W trakcie roku okazywało się że pojawiają się problemy z jednostkami, ale te problemy zgłaszał Starosta. Realizowałam więc audyty pozaplanowe w jednostkach na wniosek starosty lub zarządu. Sprawozdanie oczywiście trafiało także do zlecających. W tym momencie działałam bardziej jako audytor zewnętrzny.chyba że cały powiat należałoby traktowac jako 1 dużą jednostkę s.f.p a jej jednostki jako komórki organizacyjne. Tak naprawdę brak jasnego uregulowania prawnego w tym zakresie bardzo utrudnia pracę audytora. Zastanawiam się czy kontynuacja mojego sposobu prowadzenia analizy ryzyka ma jakiś sens. Sposób , który przedstawiła Lainy wydaje mi się dość ciekawy, wart zastanowienia.
Pozdrawiam , Agata!