czwartek, 4 marca, 2021

Odpowiedz na: Data – szacowanie zamówienia

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna Data – szacowanie zamówienia Odpowiedz na: Data – szacowanie zamówienia

#16945
dorotab
Uczestnik

Zamawiający szacuje zamówienie z należytą starannością zgodnie ze swoją wiedzą. Zawsze liczymy, że zmieścimy się w cenie oferenta, a najlepiej kiedy zaoszczędzimy. Nie jest powiedziane, że kwota jaka zamiawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienie jest tożsama z szacowaną wartościa zamówienia. Może być ona większa lub mniejsza w zależności od tego z czym liczy się zamawiający. Nie piszesz nic o tym jaka właśnie kwotę zamawiający zamierza przeznaczyć na to zamówienie. Z treści wynika, iż ma środki pozwalające na pokrycie wartości zamówienia w wysokości przedstawionej przez oferenta, ale czy jest to kwota o której wyżej.
Jeżeli kwota jest większa niż szacunek, to już na etapie planowania musiał się wytłumaczyc czemu jest większa niż oszacował.
Jeżeli zmienia plan w związku z podwyższeniem kwoty jaka zamierza przeznaczyć na zamówienie, tam wyjaśnia dlaczego.
Ile możemy dołożyć do planowanej kwoty wydatku zależy od naszej sytuacji finansowej. Nie ustalałabym więc żadnego progu, który w pewnym momencie mógłby zablokować inwestycję.