piątek, 26 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Nowe przepisy dot. wynagrodzeń

Home Forum Sektory Samorządy Nowe przepisy dot. wynagrodzeń Odpowiedz na: Nowe przepisy dot. wynagrodzeń

#17213
romb
Uczestnik

Terka, niestety wszystko wskazuje na to, ze chyba masz rację. W wykazie stanowisk dla audytora nie przewidziano dodatku funkcyjnego, Wprawdzie teoretycznie pracodawca może w regulaminie wynagradzania ustalic zasady przyznawania dodatku funkcyjnego ale paragraf 5 pkt 2 projektu rozporządzenia mówi, że dodatek przysługuje pracownikom, dla których przewidziano go w wykazie stanowisk, bądż którzy kierują zespołem pracowników. Audytorzy pracujący samodzielnie są zatem wyłączeni z tego przywileju. W ogóle projekt rozporządzenia jest takim gniotem, że juz bardziej go spartaczyć chyba nie można było. Czy tam w komisjach opiniujących rzeczywiście nie ma ludzi rozsądnie myślących? Moja koleżanka ma na takie gnioty adekwatne rosyjskie określenie, które często cytuję: tu w brzmieniu fonetycznym : „zaczem prosto jesli można skomplicirować”. Zamiast cały sytem wynagradzania uprościc i przekazać kompetencje pracodawcom, skomplikowano go do granic mozliwości – taka jest moja opinia!
Pozdrawiam wszystkich singlowych audytorów, do których także sie zaliczam!