sobota, 27 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: zamówienia publiczne

Home Forum Sektory Służba zdrowia zamówienia publiczne Odpowiedz na: zamówienia publiczne

#17671
terka
Uczestnik

Ja zwróciłabym też
uwagę na to, czy zamówieniami zajmuje się określona, specjalna
komórka, która co do zasady ma obowiązek znać się na procedurze udzielania zamówień, czy moze jest tak, że kazda komórka merytoryczna sama musi sobie poradzić z postępowaniami.
wiem, że dla tych, u których jest normalnie, brzmi to, co piszę, jak bajka o żelaznym wilku, ale wierzcie mi, to nie jest wcale takie oczywiste. Nawet w Mazowieckim Urzedzie Wj. stosowano takie rozwiazanie, jak słyszałam (już od tego odstąpiono).

Ja w audycie zamówień w szczególności zwracałam uwagę na prawidłowość spraw, co do których ustawa ondfp stanowi, że są naruszeniem dyscypliny (a to po to, by je ew. wyeliminować, by nie narażać kieronika jednostki na dyscyplinę). a więc – czy są wszystkie ośwaidczenia osób, uczestniczacych w postępowaniu (art. 17 zdaje się), czy ogłoszenia o postępowaniu zostały w odpowiednich terminach i miejscach zamieszczone.

Wierz mi, że w tak drobnych, wydawałoby sie kwestiach, zdarzają się spore nieprawidłowości.

A, i jeszcze uzupełnianie dokumentów i wykluczanie wykonawców – to też jest spore miejsce do nadużyć – i popełninia błędu.