poniedziałek, 17 maja, 2021

Odpowiedz na: A co z samorządowymi jednostkami budżetowymi?????

Home Forum Sektory Samorządy A co z samorządowymi jednostkami budżetowymi????? Odpowiedz na: A co z samorządowymi jednostkami budżetowymi?????

#18269
Anonim
Nieaktywny

Witam
A mi się wydaje, że obowiązek objęcia audytem również samorządowych jednostek budżetowych wynika wprost z art. 274 ust. 3, który mówi, że audyt prowadzi się w jst, które przekroczyły limit- mniej więcej tak. JST jest gmina, powiat, województwo, a na np. powiat w sensie organizacyjnym składa się zarówno urząd, jak i wszystkie jednostki za pomocą których jst wykonuje swoje zadania tj. szkoły, szpitale, urzędy pracy itp.
Pod rządami starej UOFP zapis o prowadzeniu audytu był trochę inny tj. że audyt po przekroczeniu limitu prowadzi się w urzędzie danej jst (stąd niektórzy wprost wyprowadzali obowiązek prowadzenia audytu tylko w urzędzie, co moim zdaniem było błędne). W nowej UOFP nie ma zapisów o urzędzie (chyba, że przy zatrudnieniu), a jest mowa tylko o JST.
Nie wiem czy nie zamotałam, ale tak to widzę 🙂
Pozdrawiam