sobota, 17 kwietnia, 2021

Odpowiedz na: Podróże służbowe.

Home Forum Sektory Samorządy Podróże służbowe. Odpowiedz na: Podróże służbowe.

#18380
meg
Uczestnik

[QUOTE BY= MarekSP] Umowa wymagana jest tylko w odniesieniu do jazd lokalnych. Przy podróżach służbowych wystarczy wniosek pracownika zatwierdzony przez pracodawcę. Rozporządzenie o podróżach służbowych odsyła do przepisów wydanych na podstawie ustawy o transporcie drogowym tylko w zakresie stawek za kilometr, a nie innych zasad używania samochodu na podstawie umowy. Oznacza to, ze przy podróży służbowej jest tylko polecenie wyjazdu ze wskazaniem środka transportu. a przy jazdach lokalnych umowa.[/QUOTE]

Oczywiście ! Zgadzam się z Tobą 😀

Jeśli chodzi o sprawę ryczałtu na zwrot kosztów dojazdów o której pisał LAS, to uzyskałam potwierdzenie. Przytoczę sentencję:
(…) W sytuacji , gdy pracownik miał przebywać kilka dni w podróży służbowej i rozpoczął ją oraz zakończył w miejscowości swojego miejsca zamieszkania, to wówczas nie należałoby mu się za taką podróż zwrot kosztów przejazdów (bo takich faktycznie nie było) oraz noclegów (ponieważ pracownik spał w swoim miejscu zamieszkania). Pracownikowi BĘDZIE NATOMIAST PRZYSŁUGIWAŁ RYCZAŁT NA ZWROT KOSZTÓW DOJAZDÓW ŚRODKAMI KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ, jeżeli pracownik poniósł takie koszty.”

Pozdrawiam