sobota, 27 lutego, 2021

Odpowiedz na: Fundusz socjalny

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna Fundusz socjalny Odpowiedz na: Fundusz socjalny

#18422
wojak
Uczestnik

Czy należy rozumieć, że wymogi określone w art.5 ustawy (np. 14 dni) też nie obowiązują (choć mogą, jeśli zostaną zapisane w Regulaminie), a jeśli tak zostanie napisane w Regulaminie, to „wsiem pa równo” też można? 💡
Też korzystam z dopłaty, ale ta „reliktowa” ustawa mnie irytuje, gdyż tworzy problemy nie warte… psa z kulawą nogą (po kaszubsku pies wielorasowy, podwórkowy, to „tu..”-patrz: Słownik języka kaszubskiego) :mrgreen:
Jedni mówią, powołując się na art.3 ustawy, że w Regulaminie ZFŚS musi być zapis dotyczący „świadczeń urlopowych”, czyli „gratyfikacji”, bądź „dopłat”, i że ustawa określa jak to tworzyć(art.5). Jednocześnie powołują się na art.8 chcąc dawać wedle uznania „komisji”… popiep…. to ❗