piątek, 26 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: art. 275 ust. 2 nuofp

Home Forum Sektory Samorządy art. 275 ust. 2 nuofp Odpowiedz na: art. 275 ust. 2 nuofp

#18872
terka
Uczestnik

Powiem tak: jeśli ktoś uzna, że trzeba zastosować prawo zamówień publicznych do wyłonienia usługodawcy będącego osobą fizyczną, to wszystkie osoby fizyczne, a także osoby, które dotychczas nie prowadziły dizałalności gospodarczej w zakresie audytu bedą wyłaczone z automatu z możliwości ubiegania się o zamówienie.
Dlaczego?
A ze względu na rodzaje dokumentow, jakich można żądać od wykonawcy w celu potwierdzenia ble, ble, ble

Dotychczasowe doświadczenie w wykonywaniu usług? Zero.
Bo przecież np. ja obecnie nie świadczę usługi audytu, prawda? Jestem pracownikiem do którego zadań nalezy wykonywanie określonych obowiązków.

Z drugiej strony, biorąc pod uwagę przepisy prawa pracy, to jeśli umowa z usługodawcą ma być na co najmniej rok, to znaczy, że praca ma charakter ciągły, nie okazjonalny, więc umowa-zlecenie raczej odpada (ech, skrzywienie zawodowe – przestrzeganie przepisów mi tylko w głowie, nawet tam, gdzie wszyscy mają je gdzieś):wink:

Ale gdyby okazało się, że MF znowu audytorów wykiwalo (czy ich część), udając, że fizyczny moze być ustawodawca, gdy tak naprawdę nie moze, to chyba się wkurze 😈