piątek, 26 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Sprawozdanie z wykonania planu audytu

Home Forum Sektory Samorządy Sprawozdanie z wykonania planu audytu Odpowiedz na: Sprawozdanie z wykonania planu audytu

#19187
kules
Uczestnik

Cześć, też siedzę nad tym samym.
Ja zamierzam zamienić w przepisach wewnętrznych Zarząd na Starostę i w regulaminie organizacyjnym też zmienić moją podległość pod Starostę a nie jak dotąd pod zarząd. Żadne moje kwity od tej chwili nie będą miały z Zarządem kontaktu i wszystko będzie szło tylko przez starostę, żadnych uchwał zarządu itp.
Będzie prościej i szybciej.
Moja księga procedur wprowadzona była przedtem przez Starostę zarządzeniem i tu nic się nie zmieni. Tylko Karta audytu jest przyjęta uchwałą Zarządu, ale tu zostawię tak jak było, tylko znowelizuję.
Najgorsze dla mnie teraz jest to że trzeba czekać na przyjęcie rozporządzeń bo inaczej nie ma co modyfikować moich wewnętrznych przepisów. Dopiero jak minister ogłosi to będzie można coś zacząć zmieniać, a czas leci.
W zarządzeniu o księdze procedur i uchwale o karcie audytu wpiszę że wchodzą w życie od 1 stycznia, czyli wstecznie i tak spróbuję to przeforsować, dzięki temu od początku roku będę działał już po nowemu, nawet jak przepisy wewnętrzne będą jeszcze w praniu.

Pojawił się inny problem, który bardzo mocno wydłuża nowelizację karty i księgi – od 4 stycznia m.in. zarządzenia i uchwały muszą być pisane w formacie .xml, i zamiast zmienić kilka stron trzeba wszystko po kolei wprowadzać oddzielnie każdy punkcik po punkciku, tiret po tirecie do edytora xml, a to zajmie duuużo czasu przy 70 stronach księgi i kilkunastu karty. Załączniki, wzory dokumentów, tabele, formularze itd. strach się zabierać do przerabiania tego na te xmle.