piątek, 26 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: komórka audytu i kontroli.

Home Forum Sektory Samorządy komórka audytu i kontroli. Odpowiedz na: komórka audytu i kontroli.

#21290
alicjajw
Uczestnik

Pozwolę sobie odświeżyć temat.

W mojej jednostce po kilku latach funkcjonowania niezależnych komórek audytu i kontroli urodził sie nowy twór „biuro audytu i kontroli” na co nie miałam najmniejszego wpływu… Spowodowane to bylo wykruszeniem sie osoby z KW. Docelowo ma byc nowa ale juz w biurze. Dostalam do podpisania zakres czynności i …. dla mnie to porażka jakaś. Poza zakresem audytora – oki, w koncu nadal nim jestem, doszedł zakres kontroli wewnętrznej i to nie jako nadzór czy koordynacja ale wprost – wykonywanie, pisanie protokołów…
Po pierwsze zwątpiłam kim w końcu mam być… po drugie jeśli podpiszę , ze wykonuję (a to sie kłóci byciem audytem) to ktoś będzie to potem egzekwował a wiem, że fizycznie nie jestem w stanie zrealizowac 2 planów. Poza tym jako audytor mam oceniać kontrole zarządczą a jednym z jej instrumentów jest kontrola wewnętrzna czyli mam sama siebie oceniac…??? Myslalam, ze to pomyłka, że sie komuś „wkleiło” Ctr C Ctr V. Ale jak sie okazało to nie jest pomyłka… Mądre głowy tak wymyśliły.Podejrzewam, że i prawnik miał w tym swój udział..

Zamierzam się wybrać do szefa ale już nie wiem jakich argumentów użyć… Nie podpiszę tego w takim kształcie tylko czy będę mieć jakiś wybór….?

Może ktoś przeszedł podobną przeprawę i miał jakieś twarde i przemawiąjące argumenty..??