piątek, 26 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: szkoły niepubliczne

Home Forum Sektory Samorządy szkoły niepubliczne Odpowiedz na: szkoły niepubliczne

#21508
123456
Uczestnik

Szanowne koleżeństwo – mam pytankow tym temacie :
Czy Kompleksowa kontrola RIO lub może inne zewnetrzne , przykładają wagę do prowadzenia kontroli jst w tych jednoskach dotowanych . Jeżeli tak to jaki zakres kontroli preferują- wskazują. Bo ustawa mówi” jst może przeprowadzić kontrolę wydatków …..” . Moje władze się sugerują faktem MOŻE – to nie oznacza musi i obowiązku prowadzenia kontroli wydatków nie przewidują . Jest wprawdzie wprowadzony uchwałą rady obowiązek raz w roku weryfikacji ilości uczniów słuchaczy, i to wszyystko. Jeżeli jest takie stanowisko zwierzchników to ok ja się nie dopraszam roboty. Ale jako audytor nie zgadzam się z taką opinią , proponuję zmiany , ale chciałbym wiedzieć , jakie są stanowiska organów kontroli zewnętrznej , bo to jest dla mojej władzy autorytet. Jeśli ktoś miał jakieś doświadczenia to proszę podzielić się refleksią . Z góry dziękuje – śle gorące życzonka z okazji 8 marca wszystkim Paniom uczestniczką portalu . Pozdrawam