piątek, 26 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Zaproście mojego szefa na szkolenie :)

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna Zaproście mojego szefa na szkolenie :) Odpowiedz na: Zaproście mojego szefa na szkolenie :)

#2187
piotr
Uczestnik

Uważam, że to, jaki będziemy mieli kontakt z szefem zależy w znacznym stopniu od nas. Wielu audytorów, bo takie były wymogi okresu przejściowego, wywodzi się wprost lub pośrednio z kontroli i trudno nam się wyzbyć nawyków rewizora. Tymczasem audyt wymaga dużo subtelniejszych metod zarówno pozyskiwania informacji jak i prezentowania wyników. To każdy z nas indywidualnie własną pracą musi przekonać kierownika jednostki, ale też innych pracowników, że jesteśmy dla nich przydatni i wnosimy „wartość dodaną”.

Audytor wewnętrzny nie może dobrze wykonywać swoich zadań bez porozumienia z kierownictwem. Do dziś pamiętam mój pierwszy spór z kierownikiem jednostki. Teraz z uśmiechem wspominam jak szef sięgając nerwowo po papierosa stwierdził „ja widzę panie Piotrze, że my się nie rozumiemy”. Wtedy ustąpiłem. Dzisiaj sprawy, które budziły taki opór, są już dawno załatwione, a ja mam swobodę działania, o której wtedy nawet marzyć nie śmiałem. Czasem warto zrobić pół kroku do tyłu, tylko po to, aby później można było zrobić pięć kroków do przodu.

Pozdrawiam,