środa, 8 maja, 2024

Odpowiedz na: Dla Grzesia 1902

Home Forum Egzaminy egzaminy Dla Grzesia 1902 Odpowiedz na: Dla Grzesia 1902

#2531
terka
Uczestnik

Zdawałam egzamin 28 października 2004 r. i wiem, że żadnych punktów nie odejmowano. Interpretacja niektórych osób może wynikać z faktu, że dość nieprecyzyjnie zapisano w zasadach oceny 3 części zadania. Maksymanie można było za poprawne rozwiazanie tej części otrzymać 5 pkt. Można było też maksymalnie tych 5 pkt nie otrzymać, jeśli zrobiono wszystko źle. Niefortunnie to jedynie zapisano „maksymalnie możesz utracić tylko 5 punktów”.
Możecie to sprawdzić na stronie MF, gdzie jest zamieszczone zadanie z 28 października 2004 r.
A jeśli chodzi o tzw. „przecieki”, to nie uważam, żeby zarzuty pod adresem MF były słuszne, a już na pewno nie są udowodnione. Z innych źródeł można czasem coś usłyszeć. Ja tuż przed egzaminem dowiedziałam się, że ktoś słyszał, że to p. Bakalarska pisała zadanie, więc będzie rachunkowość. I co, mam uznać, że to wyszło z MF? Nie zrobię tego, bo to byłaby nadinterpretacja, a z powodu braku dowodów nie można rzucać oskarżeń.
Poza tym – jeżeli nie umiałabym tego zadania zrobić, co mi dałaby ta informacja na 10 minut przed egzaminem?
Pozdrawiam i apeluję o zachowanie zimnej krwi i zdrowego rozsądku. A jeżeli ktoś tak dobrze zna standardy audytu, to powinien wiedzieć, że ocena powinna być obiektywna, oparta na wnikliwej ocenie sytuacji. W tej sytuaci mamy tylko domniemania. A to za mało.